Infografika z problemami zgłaszanymi dla ChatGPT (86%) i strony internetowej (11%) nałożona na zdjęcie telefonu komórkowego z aplikacją ChatGPT oraz klawiatury laptopa.

ChatGPT nie działa. Globalna awaria systemu

1 minuta czytania
Komentarze

22 maja 2024 roku ok. 17:00 wielu użytkowników na całym świecie zgłaszało, że ChatGPT nie działa. Internauci nie mieli opcji wpisywania promptów niezależnie od wybranej przeglądarki.

Problemy z ChatGPT – Spis treści

ChatGPT nie działa

ChatGPT nie działa Smartfon z wyświetlonym ekranem strony ChatGPT firmy OpenAI, na tle logo OpenAI.
Fot. T. Schneider / Shutterstock

Na portalu Downdetector użytkownicy zgłaszają problemy z ChatGPT – najwięcej zgłoszeń, bo ok. 3 tys. pojawiło się przed godziną 17:00 polskiego czasu. Problemy te dotyczyły braku możliwości wpisywania promptów i ogólnego braku odpowiedzi od ChatGPT. Zgłoszenia pochodziły z różnych części świata, co sugeruje, że problem miał zasięg globalny.

Wykres raportów o awariach OpenAI w ciągu ostatnich 24 godzin.
Błędy Open AI zgłosze w ciągu ostatnich 24h – raport z 22 maja 2024 roku. Fot. Downdetector / zrzut ekranu

Reakcje użytkowników w sieci

Na portalu i w mediach społecznościowych szybko pojawiły się liczne wpisy od użytkowników frustrowanych niemożnością skorzystania z ChatGPT. Wielu z nich dzieliło się zrzutami ekranu błędów, które napotkali, oraz pytało innych, czy również mają podobne problemy.

"Mapa awarii na żywo i zgłoszeń problemów" oraz "Najczęściej zgłaszane problemy" pokazujący 86% zgłoszeń dotyczących ChatGPT, 11% dotyczących strony internetowej i 2% problemów z logowaniem.
Najczęściej zgłaszane problemy z ChatGPT. Fot. Downdetector / zrzut ekranu

Problemy u niektórych internautów ustępowały po kilku lub kilkudziesięciu minutach. Na moment publikacji tego tekstu nadal jednak zgłaszane są błędy.

Źródło: Downdetector, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: iwatchwater / Depositphotos / Downdetector / montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw