Logo PZU na tle roślinności oraz ekran telefonu z aplikacją mojePZU.

Aplikacja MojePZU zasypuje użytkowników powiadomieniami. „Ponad 50 w ciągu kilku minut”

3 minuty czytania
Komentarze

Jeżeli korzystacie z aplikacji MojePZU, to mogliście dostać wyjątkowo dużo powiadomień. Owszem, czasem zdarza się, że dostanie się ich kilka w ciągu paru godzin, ale kilkadziesiąt w ciągu kilku minut to już zdecydowanie zbyt dużo.

Co więcej, każde z tych powiadomień przesłanych na smartfona, miało identyczną treść. Wygląda więc na to, że w aplikacji pojawił się błąd, który mógł wielu osobom rozgrzać telefony do czerwoności. Wysłaliśmy pytania do rzecznika PZU, który potwierdził występowanie problemu.

MojePZU zasypuje powiadomieniami

Logo PZU na zielonej ścianie w nowoczesnym biurowcu.
Fot. PZU / materiały prasowe

Na telefon jednego z redaktorów Android.com.pl, zaczęły dziś (22.05) napływać powiadomienia od aplikacji MojePZU. Z początku nic nie zwiastowało tego, że będzie ich więcej, niż jedno.

Jednak z każdą kolejną minutą dochodziły kolejne. W ciągu zaledwie kilku minut pojawiło się ich ponad 50. To najprawdopodobniej wskazuje na jakiś błąd po stronie aplikacji, który nie został odpowiednio wcześnie wychwycony.

Historia powiadomień na telefonie z aplikacji mojePZU, Google Chat, Gmail i Messenger, z wieloma powtarzającymi się powiadomieniami o treści "Dbaj o formę z PZU Sport".
Ponad 50 powiadomień w ciągu kilku minut. Fot. Android.com.pl

Same powiadomienia przedstawiały dokładnie taką samą treść, która zachęcała do dbania o formę razem z PZU Sport. Wiadomo, że sport to zdrowie, ale są też pewne granice w kwestii przypominania komuś o tym, że najwyższa pora zadbać o swoją kondycję fizyczną. Otrzymaliśmy taką odpowiedź od rzecznika prasowego PZU w kwestii powiadomień.

Najmocniej przepraszamy Pańskiego kolegę redakcyjnego za tę serię powiadomień, podobnie jak wszystkie inne osoby zgłaszające do nas podobny problem. Zespół obsługujący aplikację mojePZU sprawdza dokładną przyczynę, ale w żadnym wypadku nie było to zamierzone działanie, lecz wynik problemu technicznego, który wystąpił podczas prac serwisowych.

Biuro Prasowe PZU dla Android.com.pl

Po kilku minutach zmasowany atak powiadomieniami się skończył, ale takie sytuacje pokazują, że dobrze wiedzieć, jak wyłączyć tego typu informacje spływające na nasze smartfony.

Jak wyłączyć powiadomienia w telefonie?

Ekran ustawień z opcjami aplikacji i powiadomień.
Fot. Android.com.pl

Chcąc w przyszłości uniknąć podobnych problemów lub po prostu chcemy ograniczyć liczbę powiadomień w telefonie, możemy w prosty sposób to zrobić. Wystarczy wejść w Ustawienia, a tam wybrać Aplikacje.

W zależności od używanego systemu Android i nakładki, może to wyglądać odrobinę inaczej, ale metoda jest taka sama. Przechodzimy do interesującej nas aplikacji i klikamy Powiadomienia. Tam możemy zarządzać sposobem ich wyświetlania lub po prostu jest wyłączyć. Warto też poszerzyć swoją wiedzę i przeczytać nasz tekst o powiadomieniach push na telefonach z Androidem.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca wpisu. Zbieramy obecnie opinie czytelników dotyczące zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: PZU / materiały prasowe, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw