Dwóch młodych dorosłych w czarnych ubraniach, noszących zielone, geometryczne okulary przeciwsłoneczne w otoczeniu zielonego tła.

Właściciel marki Nokia wchodzi w świat mody. „Smartfony” możecie teraz założyć na oczy

2 minuty czytania
Komentarze

Firma HMD znana przede wszystkim ze swoich powiązań z Nokią niedawno wypuściła na rynek serię smartfonów Pulse. Z pewnością nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wraz z tym wydarzeniem uruchomiono sprzedaż dziwacznych elementów garderoby łączących świat mody ze światem telekomunikacji.

Dziwne czy może designerskie? HMD prezentuje swoje nowe okulary

Mężczyzna w czarnym swetrze noszący zielone okulary HMD na zielonym tle.
Fot. HMD / materiały prasowe

Mniejsi producenci smartfonów często muszą zabłysnąć czymś specjalnym, aby przyciągnąć uwagę klientów związanych z dużymi markami takimi jak Apple, Samsung czy Xiaomi. Świetnym tego przykładem jest HMD, które jeszcze do niedawna wypuszczało na rynek urządzenia pod marką Nokia.

Sytuacja zmieniła się dopiero kilka tygodni temu, kiedy swój debiut zaliczył model HMD Pulse. Wówczas w nazwie smartfona zabrakło słowa „Nokia”, jednak okazuje się, że zastąpi je… futurystyczna kolekcja ubrań. Fińska firma podjęła się współpracy z marką odzieżową Sinead Gorey, czego efektem jest kolekcja „The Phonecore”.

W jej skład wchodzą przede wszystkim dziwaczne i futurystyczne okulary przeciwsłoneczne, które mają imitować dwa smartfony. W efekcie zasłaniają one całą twarz, jednak chyba właśnie to było zamysłem projektantów.

Co wchodzi w skład kolekcji „The Phonecore”?

  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Plecak na smartfona
  • Pasek z kaburą na smartfona
Zielony telefon, pasek, torebka i okulary przeciwsłoneczne na zielonym tle.
Fot. HMD / materiały prasowe

Fińska firma poinformowała, że kolekcja Phonecore jest inspirowana kosmicznymi latami 70. ubiegłego wieku. Niestety jest ona dostępna w ograniczonym nakładzie i nie kupimy jej między innymi w polskim sklepie marki. Dodatkowo dziwnym trafem HMD nie podało ceny całego zestawu.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Tymczasem, jeśli chcielibyście zejść na ziemię i wrócić do tematu smartfonów zapraszam do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych telefonów do 1500 złotych.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczące ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: HMD. Zdjęcie otwierające: HMD / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw