Procesor AMD EPYC zamontowany na płycie głównej.
LINKI AFILIACYJNE

AMD EPYC 4004 zaprezentowane. To procesory dla małych firm i niewielkich serwerów

3 minuty czytania
Komentarze

Firma AMD zaprezentowała najnowszą serię procesorów EPYC 4004, która wnosi wiele innowacji do świata serwerów i centrów danych. Seria ta została oparta na architekturze Zen 4 i ma na celu dostarczenie najwyższej wydajności przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii.

Oto seria EPYC 4004 od AMD

Procesor AMD EPYC na czarnym tle.
Fot. AMD / materiały prasowe

Nowe procesory EPYC 4004 wyróżniają się kilkoma kluczowymi cechami. Wykorzystują do 16 rdzeni Zen 4, co przekłada się na wyjątkową wydajność i efektywność energetyczną. Dzięki zaawansowanej architekturze chipletowej, procesory EPYC mogą dostarczać ogromną moc obliczeniową przy znacznie niższym zużyciu energii.

Wszystkie procesory z serii EPYC są wyposażone w technologię AMD Infinity Guard, która zapewnia wielowarstwowe zabezpieczenia, w tym szyfrowanie pamięci oraz inne zaawansowane mechanizmy ochrony danych.

Prezentacja procesora AMD EPYC 4004.

AMD podkreśla, że zawsze stara się oferować korzystny stosunek ceny do wydajności, co czyni ich produkty atrakcyjnymi dla szerokiej gamy klientów, od małych firm po duże korporacje. Procesory z serii EPYC 4004 będą rywalizować przede wszystkim z najnowszymi jednostkami Intel Xeon oraz procesorami Altra od firmy Ampere.

W zależności od wersji nowe procesory AMD kosztują od 149 do 699 dolarów (585–2750 złotych). Pełną rozpiskę wraz z cenami znajdziecie poniżej.

AMD EPYC 4004 Series Processors: kluczowe funkcje, liczba rdzeni, modeli, częstotliwość bazowa i turbo, TDP i ceny.
Fot. AMD / materiały prasowe

Komu przydadzą się nowe procesory?

Nowe procesory EPYC 4004 są zaprojektowane z myślą o szerokim zakresie zastosowań – od tradycyjnych serwerów, przez rozwiązania chmurowe, aż po specjalistyczne zadania związane z analizą danych i obliczeniami technicznymi. Producent zapewnia, że dzięki swojej elastyczności i wydajności, procesory te są idealnym wyborem dla firm poszukujących nowoczesnych i skalowalnych rozwiązań serwerowych.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Wprowadzenie nowej serii procesorów EPYC 4004 ma mieć również istotny wpływ na zrównoważony rozwój w branży IT. Dzięki znacznej poprawie efektywności energetycznej te procesory mają pomagać zmniejszyć zużycie energii w centrach danych, co jest kluczowe w kontekście rosnących kosztów energii i coraz bardziej rygorystycznych norm ekologicznych. AMD szacuje, że ich nowe procesory mogą przyczynić się do oszczędności wielu kilowatogodzin energii rocznie na całym świecie, co ma ogromne znaczenie nie tylko dla przedsiębiorstw, ale także dla środowiska naturalnego.

Zbieramy dane od naszych czytelników, aby lepiej zrozumieć ich poglądy na wynagrodzenia programistów. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Poświęć 10 sekund, aby odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Źródło: Advanced Micro Devices. Zdjęcie otwierające: Advanced Micro Devices / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw