Siedziba firmy Microsoft z dużym logo na pierwszym planie, otoczona nowoczesnymi budynkami biurowymi i roślinnością.
LINKI AFILIACYJNE

Nadchodzi Microsoft Build 2024. Firma ma pokazać rozwiązania AI, ale też nowy sprzęt

2 minuty czytania
Komentarze

Już 21 maja rozpocznie się Microsoft Build 2024. To trzydniowa konferencja, podczas której firma zaprezentuje swoje rozwiązania dotyczące sztucznej inteligencji, a także nowy sprzęt. Wydarzenie będzie można śledzić online.

Microsoft Build 2024. Czego można się spodziewać?

Tablica z logo firmy Microsoft organizującej microsoft build przed budynkiem biurowym otoczonym zielenią.
Fot. Microsoft / materiały prasowe

Konferencja organizowana przez Microsoft odbędzie się w Seattle. Firma planuje skupić się na rozwiązaniach dotyczących sztucznej inteligencji. Usługi Azure mają zostać uzupełnione o zaawansowane modele AI, deweloperzy powinni otrzymać możliwość łatwiejszej integracji takich modeli w projektowanych aplikacjach.

W harmonogramie Microsoft Build znalazło się także miejsce dla omówienia kwestii dotyczących Visual Studio, czyli zintegrowanego środowiska programistycznego firmy. Oczekiwania są takie, że technologiczny gigant pokaże również nowości sprzętowe, a konkretnie laptopy Surface. Jeśli wierzyć dotychczasowym doniesieniom, które pojawiały się w sieci, komputery te powinny być wyposażone w procesory Snapdragon.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Podczas Microsoft Build zostaną poruszone takie tematy, jak generatywna sztuczna inteligencja, zabezpieczanie aplikacji oraz platformy chmurowe. Wydarzenie jest promowane jako mające umożliwiać nawiązanie kontaktu z programistami na całym świecie.

Transmisja Microsoft Build 2024

Najważniejsze wydarzenia organizowane przez technologicznych gigantów zazwyczaj można oglądać online. Tak jest m.in. w przypadku Apple oraz Google, a Microsoft nie jest wyjątkiem. Omawiana konferencja będzie transmitowana na YouTube.

Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wygodnie oglądać omawiane wydarzenie np. na ekranie smartfona do 1000 zł. Nie musicie nawet zamykać okna w przeglądarce, w którym czytacie ten tekst, bo okno z odtwarzaczem osadziliśmy powyżej.

W wydarzeniu można również wziąć udział, rejestrując się na stronie Microsoftu. Transmisje na stronie internetowej są bezpłatne.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca. Zbieramy obecnie dane pośród naszych czytelników dotyczących ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: Microsoft, CNBC, Engadget. Zdjęcie otwierające: JeanLucIchard / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw