Biała przenośna konsola do gier na szarym tle.

Nowe wcielenie kultowego Game Boya. Oto mocna retro konsola AYANEO Pocket DMG

2 minuty czytania
Komentarze

Nie każda retro konsola zasługuje na naszą uwagę, jednak w przypadku AYANEO Pocket DMG skojarzenia ze słynnym Game Boyem pojawiają się same. Chińczycy przygotowują się do wypuszczenia swojego nowego produktu na rynek, jednak co potrafi ten filigranowy sprzęt?

Czy to nowy Game Boy? Chińczycy prezentują AYANEO Pocket DMG

Czarno-biała konsola do gier retro Pocket DMG na jasnym tle.
Fot. AYANEO / materiały prasowe

Chińska firma AYANEO za jednym zamachem zaprezentowała kilka retro konsol. Część z nich to autorskie pomysły producentów, podczas gdy inne wyraźnie nawiązują do najbardziej kultowych sprzętów sprzed kilku dekad. Najwięcej zainteresowania wzbudził model Pocket DMG, który swoim designem nawiązuje do klasycznego Game Boya.

Chińczycy wyposażyli miniaturową konsolę w układ Qualcomm Snapdragon G3x Gen 2 oraz grafikę Adreno A32. Taki zestaw sprawia, że w dosyć niepozornej obudowie skrywa się naprawdę pokaźna moc obliczeniowa, która bez problemu poradzi sobie z ciekawymi grami i aplikacjami.

Niestety AYANEO nie ogłosiło jeszcze oficjalnej ceny sprzętu oraz jego dostępności. Aktualnie wiemy jedynie, że urządzenie trafi na rynek najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Co potrafi retro konsola AYANEO Pocket DMG?

Co potrafi retro konsola AYANEO Pocket DMG? Przenośna konsola do gier w kolorze białym, widok z przodu, tyłu i z boku.
Fot. AYANEO / materiały prasowe

Wizualne nawiązania Pocket DMG do Game Boya są dosyć oczywiste, jednak pamiętajmy, że wciąż jest to nowoczesne urządzenie, które dysponuje sporym, ponieważ 3,92-calowym ekran OLED (1240 × 1080 pikseli). Gracze będą korzystać z czterech przycisków głównych, krzyżaka oraz gałki, co w przypadku miniaturowych konsol jest całkiem pokaźnym zestawem.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Wszystko wskazuje na to, że osoby, które kupią Pocket DMG, chociaż na chwilę będą mogły przenieść się do lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to klasyczny Game Boy rządził całym rynkiem miniaturowych konsol. Tymczasem jeśli sami chcielibyście wrócić do czasów dzieciństwa czy wczesnej młodości bez odrywania się od komputera już teraz odsyłam was do naszych poradników dotyczących kultowych gier wideo. Oto one:

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczących ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: Liliputing, AYANEO. Zdjęcie otwierające: AYANEO / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw