Błyskawica na niebie nad budynkami mieszkalnymi w nocy.

Radar burz i opadów Antistorm kontra rywale. 4 najlepsze strony do sprawdzania pogody

4 minuty czytania
Komentarze

W dzisiejszych czasach zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej zauważalne, a pogoda potrafi zaskoczyć. Radar burz i opadów jak Antistorm może okazać się niezbędny przy planowaniu wakacji, czy nawet weekendowego wypadu za miasto. Na jaką stronę najlepiej się zdecydować?

Czym powinien charakteryzować się radar burz?

Ciemne, burzowe chmury na niebie.
Fot. Viktor Sergeevich / Shutterstock

Radar burz i opadów to narzędzie, które umożliwia obserwację i prognozowanie intensywności oraz przemieszczania się opadów atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy grad, a także burz. Duża część stron oferuje też inne funkcje jak monitoring zanieczyszczeń związkami i pyłami.

Godny polecenia radar opadów powinien charakteryzować się kilkoma kluczowymi cechami. Przede wszystkim musi dostarczać najnowsze dane, aby użytkownicy mogli śledzić zmiany pogody w czasie rzeczywistym. Wysoka rozdzielczość danych, zarówno przestrzenna, jak i czasowa, ma kluczowe znaczenie dla precyzyjnego monitorowania zjawisk pogodowych.

Interaktywna mapa, która umożliwia dowolne przesuwanie i przybliżanie, jest niezbędna do lepszego zrozumienia sytuacji pogodowej. Pozwala to na wygodne sprawdzenie, gdzie jest burza. Intuicyjny interfejs użytkownika, prostota obsługi i czytelność sprawiają, że nawet osoby nieznające się na meteorologii mogą łatwo znaleźć interesujące ich informacje.

1. Windy – świetny interfejs i responsywność

Mapa meteorologiczna Polski z zaznaczonymi opadami deszczu i burz.
Fot. Windy / zrzut ekranu

Windy to użyteczne narzędzie, z którego korzysta m.in. popularna strona Skyradar. Jest to jednocześnie jedna z najbardziej zaawansowanych witryn internetowych do monitorowania warunków pogodowych. Do obsługi na szczęśnie nie potrzeba wydajnego laptopa do 4000 zł. Wystarczy podstawy komputer lub smartfon. Windy oferuje wiele funkcji, które sprawiają, że jest to idealne narzędzie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Strona oferuje też zdjęcia satelitarne, natomiast z tą funkcją lepiej radzą sobie mapy Google.

Radar pogodowy wyróżnia się interaktywną mapą, która umożliwia użytkownikom śledzenie nie tylko opadów, ale także temperatury, ciśnienia, prędkości wiatru oraz wielu innych parametrów meteorologicznych. Windy oferuje też zaawansowany monitoring m.in. jakości powietrza, czy fal i mórz. Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia powiadomień o zbliżających się burzach lub innych niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, co jest niezwykle przydatne dla osób przebywających na zewnątrz przez dłuższy czas. Serwis jest też dostępny w formie aplikacji na system Android i iOS.

2. Pogoda i radar. Strona idealna na telefon

Mapa Polski z prognozą pogody, przedstawiająca słoneczne ikony i temperatury w różnych miastach, na północy od 16°C w Karlskronie do 24°C w Kaliszu, a na południu, w rejonie Wrocławia i Opola, zanotowane opady deszczu.
Fot. Pogoda i radar / zrzut ekranu

Radar burz i opadów Pogoda i radar to strona zaprojektowana pod urządzenia mobilne. Narzędzie oferuje prosty interfejs, który pozwala wybrać wyświetlanie ogólnej pogody, ale też opadów, temperatury, wiatru i burz. Serwis oferuje również prognozy krótkoterminowe i długoterminowe, które są regularnie aktualizowane, co pozwala użytkownikom na planowanie swoich aktywności z wyprzedzeniem. Dużym atutem jest możliwość wysyłania powiadomień. Narzędzie można zainstalować na urządzenia z systemem Android.

3. Antistorm – prosta, ale praktyczna strona

Mapa prognozy pogody dla Polski na stronie ANTISTORM.EU pokazująca aktualne opady deszczu oraz wskaźniki zagrożeń pogodowych.
Fot. Antistorm / zrzut ekranu

Antistorm to radar burz i opadów, który ma swoich zwolenników. Użytkownicy cenią narzędzie za dostarczanie szczegółowych informacji na temat warunków pogodowych. Serwis specjalizuje się w monitorowaniu burz i opadów. Antistorm oferuje precyzyjne dane dotyczące intensywności i przemieszczania się zjawisk atmosferycznych.

Strona oferuje interaktywną mapę, na której użytkownicy mogą śledzić burze i opady na żywo. Antistorm zapewnia również prognozy krótkoterminowe, co pozwala na lepsze przygotowanie się na zmieniające się warunki pogodowe.

4. Blitzortung – specjalista od burz

Mapa wyładowań atmosferycznych i burz nad Europą Wschodnią z zaznaczonymi miejscowościami.
Fot. Blitzortung / zrzut ekranu

Wygląd strony internetowej może zniechęcać, ale Blitzortung to radar burz, który specjalizuje się w wyładowaniach atmosferycznych. Serwis ten wyróżnia się precyzyjnym śledzeniem aktywności burzowej w czasie rzeczywistym, co czyni go niezastąpionym narzędziem dla osób zainteresowanych meteorologią.

Jedną z najważniejszych cech Blitzortung jest jego zaawansowany system wykrywania piorunów, oparty na globalnej sieci detektorów. Te detektory, rozmieszczone w różnych miejscach na świecie, zbierają dane o wyładowaniach atmosferycznych i przesyłają je do centralnego serwera, gdzie są one analizowane i prezentowane użytkownikom. Szybki dostęp do danych gwarantuje aplikacja na system Android.

Zdjęcie otwierające: RATHINA / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

    Motyw