Pięć inteligentnych zegarków z różnymi kolorowymi paskami i ekranami wyświetlającymi różne funkcje.
LINKI AFILIACYJNE

Galaxy Watch7 może zaoferować duży skok wydajnościowy. Samsung szykuje nowy procesor

2 minuty czytania
Komentarze

Smartwatche Samsunga od lat trzymają wysoki poziom, natomiast procesor w aktualnych modelach może zostawiać wiele do życzenia. Galaxy Watch7 może przynieść zauważalną zmianę. Według najnowszych przecieków producent szykuje nowy czip o świetnej wydajności.

Smartwatche Galaxy Watch7 napędzi Exynos W1000

Zbliżenie na inteligentny zegarek Samsung, pokazujący wewnętrzną strukturę z układem Exynos.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Redakcja GSMArena dotarła do raportów, które zdradzają nowe informacje na temat nadchodzących zegarków z serii Galaxy Watch7. Według najnowszych informacji urządzenie może otrzymać najnowszy czip Exynos W1000. Układ wykorzystuje 3-nanometrowy proces technologiczny. Dotychczasowe procesory były wyprodukowane w 5-nanometrowym procesie. Zmiana może przynieść zauważalny skok wydajności, ale też lepszą energooszczędność. Oznacza to, że nowe smartwatche producenta mogą działać szybciej i dłużej niż aktualnie sprzedawane modele.

Co już wiadomo o nadchodzących zegarkach?

Smartwatch z wyświetlonym menu aplikacji, leżący na klawiaturze.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Doniesienia o procesorze Exynos W1000 nie są jedynymi przeciekami o nadchodzącej serii Galaxy Watch7. Wśród przewidywanych nowości znalazła się m.in. większa bateria, co ma bezpośrednio wpływać na dłuższe użytkowanie. Mówi się też o zaimplementowaniu ulepszonych sensorów zdrowotnych, które pozwolą na jeszcze dokładniejszy monitoring aktywności fizycznej i stanu zdrowia użytkowników.

Zbiór różnorodnych inteligentnych zegarków o różnych stylach i kolorach pasków, z różnymi tarczami wyświetlacza.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Według plotek koreański producent może wypuścić aż trzy warianty nowego modelu. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Nieoficjalnie mówi się, że nowe zegarki mogą zostać pokazane w lipcu 2024 roku. Jeśli nie chcesz czekać na najnowsze modele, najlepsze smartwatche aktualnej generacji znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: GSMArena, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw