Pasek narzędzi z ikonami klawiatury, mikrofonu i aparatu na ekranie smartfona.

Aplikacja Gemini Live może zawstydzić Siri od Apple

1 minuta czytania
Komentarze

Asystent głosowy wykorzystujący AI brzmi jak przepis na sukces. Aplikacja Gemini Live zmierza na urządzenia mobilne, a jej możliwości, przynajmniej w teorii imponują.

Rewolucyjny sposób korzystania ze smartfona

Prezenter przemawiający na scenie przed dużym ekranem z wyświetlonym napisem "Gemini Live" i ekranem telefonu. W tle dekoracje z kolorowymi paskami. Przed sceną siedzi duża publiczność.
Fot. Google / YouTube, zrzut ekranu

Konferencja Google I/O pokazała, że sztuczna inteligencja sprawdza się zarówno w generowaniu obrazów i wideo, jak i w Gmailu. Aplikacja Gemini Live pozwoli na kompleksowe przetestowanie sztucznej inteligencji od Google. To mobilne rozwiązanie, które pozwoli na naturalne rozmowy głosowe ze sztuczną inteligencją, a także wykorzystanie wpisywanego tekstu czy aparatu w który wyposażony jest smartfon.

Fot. Google / YouTube, zrzut ekranu

Jak będzie działać Gemini Live?

Po otwarciu aplikacji użytkownik zdecyduje, jakie dane będzie interpretowała sztuczna inteligencja. Można wykorzystać ręczne wprowadzenie tekstu, rejestrację głosu, ale też aparat w naszym smartfonie. Dzięki temu AI zobaczy to, co my i zaoferuje odpowiedzi w czasie rzeczywistym. Według producenta dzięki temu sztuczna inteligencja jeszcze lepiej zrozumie użytkownika, co pozwoli uzyskać bardziej naturalne odpowiedzi.

Źródło: Google. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw