Mężczyzna o jasnej karnacji z uśmiechem, w czarnej koszuli, stojący na tle rozmazanych drzew; widoczny fragment telefonu z komunikatem o niedostępnej stronie.

Konto Michała Marszała zawieszone na Instagramie

2 minuty czytania
Komentarze

Michał Marszał, jeden z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce, poinformował za pośrednictwem portalu Wirtualne Media, że jego konto na Instagramie zostało nagle zawieszone w poniedziałek rano, 13 maja 2024 roku. Powód na razie nie jest znany, a influencer stara się wyjaśnić sprawę z firmą Meta.

Konto Michała Marszała zawieszone na Instagramie – Spis treści

Profil Marszała zawieszony. „Kontrowersyjne treści”

Młody mężczyzna Michał Marszał o jasnej karnacji uśmiecha się do kamery, nosi ciemną koszulę; tło nieostry obraz szklanej ściany.
Fot. Michał Marszał / Instagram

Z informacji przekazanych przez Michała Marszała portalowi Wirtualne Media wynika, że jego konto na Instagramie zostało zawieszone. Nastąpiło to dzień po tym, jak przy jednym z jego postów – satyrycznym memie – platforma oznaczyła go alertem „kontrowersyjne treści”. Twórca obecnie stara się wyjaśnić sytuację z firmą Meta, która jest właścicielem Instagrama, aby odzyskać dostęp do konta. Jego profil śledzi ponad 412 tysięcy użytkowników.

Kiedy próbujemy wejść na konto na Instagramie, próby dostępu kończą się komunikatem o niedostępności, sugerującym usunięcie lub uszkodzenie strony.

Widok strony błędu Instagrama informujący, że strona jest niedostępna z przyczyn technicznych lub została usunięta, z menu nawigacyjnym po lewej stronie.
Fot. Michał Marszał / Instagram

Dlaczego konto zostało zawieszone?

Michał Marszał jest znanym i aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, znany m.in. z prowadzenia w internecie profili o charakterze satyrycznym. Jego ironiczne komentarze na temat polskiej rzeczywistości cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jeśli chodzi o domniemaną przyczynę zawieszenia konta mogła być to najprawdopodobniej konsekwencja shadowbanów, czyli ograniczeń nałożonych przez serwis społecznościowy za nieprzestrzeganie regulaminu.

Źródło: Wirtualne Media, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Michał Marszał / Instagram / montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw