Ewolucja interfejsu użytkownika aplikacji WhatsApp na przestrzeni lat 2011, 2012, 2020, 2021 i 2024, prezentująca różne wyglądy ekranu czatów.

Duże zmiany w WhatsApp. Aplikacja od teraz będzie wyglądać inaczej

3 minuty czytania
Komentarze

Raz na jakiś czas większość aplikacji przechodzi przez różnego rodzaju metamorfozy wizualne. Ta zasada dotyczy także WhatsAppa, który właśnie otrzymał sporą aktualizację. Popularny komunikator został wyposażony w nową oprawę wizualną, która zdecydowanie wpisuje się w standardy 2024 roku.

WhatsApp ze sporymi zmianami w wyglądzie

Smartfon z ekranem pokazującym aplikację WhatsApp, wspierającą szyfrowanie E2E na klawiaturze laptopa.
Fot. guteksk7 / Shutterstock

Jeśli często korzystacie z aplikacji WhatsApp bardzo możliwe, że po pobraniu jej najnowszej aplikacji mocno się zdziwicie. Meta zdecydowała się bowiem na całkiem poważną zmianę designu komunikatora zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Poniżej możecie zobaczyć, jak WhatsApp prezentuje się w swoim nowym wydaniu.

Cztery widoki smartfona z różnymi ekranami aplikacji WhatsApp pokazujące czaty, przesyłanie wiadomości oraz opcje wysyłania różnych rodzajów multimediów.
Nowy wygląd aplikacji (z lewej iOS, z prawej Android). Fot. Meta

Lifting aplikacji wpisuje się w aktualne trendy, które polegają przede wszystkim na minimalizmie i zgodności kolorystycznej, która w przypadku nowej szaty WhatsAppa prezentuje się bardzo przyzwoicie. Naturalnie oprócz zmiany designu Meta wprowadziła do komunikatora także kilka mniejszych zmian, o których poinformowała między innymi na platformie X.

Wprowadzamy aktualizację designu, aby nadać aplikacji WhatsApp nowy i świeży wygląd, zachowując przy tym klasyczną i łatwą do obsługi szatę. Oto kilka rzeczy, które zmieniliśmy:

•⁠ ⁠zaktualizowany układ i ikony, które pomoże szybciej znaleźć to, czego potrzebujesz;

•⁠ ⁠nowe ilustracje z animacjami, które urozmaicą zabawę.

Treść ogłoszenia WhatsApp
Zrzut ekranu aktualizacji aplikacji WhatsApp, pokazujący nowy układ i ikony w zakładce rozmów, z kolorowymi ilustracjami w tle.
Fot. X / zrzut ekranu

Aktualizacja aplikacji WhatsApp będzie sukcesywnie wprowadzana na wszystkie urządzenia. W praktyce oznacza to, że zarówno użytkownicy sprzętów z systemami iOS, jak i Android otrzymają stosowny update w podobnych ramach czasowych.

Sztuczna inteligencja napędza komunikatory i serwisy społecznościowe

Aplikacja WhatsApp na ekranie smartfona, widoczne przycisk aktualizacji oraz informacje o aplikacji.
Fot. Amanda Alamsyah / Shutterstock

Przyglądając się nowej szacie aplikacji, wiele osób zwróciło uwagę na pasek z wyszukiwarką AI, który znajduje się na samej górze głównego menu. To oczywiście kolejny krok w kierunku rozwijania sztucznej inteligencji oraz poszerzania możliwości komunikatorów w tej kwestii.

Porównanie interfejsu użytkownika aplikacji WhatsApp przed i po aktualizacji, wyświetlane na dwóch smartfonach.
Poprzedni oraz nowy wygląd aplikacji. Fot. Meta

Stali użytkownicy aplikacji z pewnością będą potrzebować kilku dni, aby przyzwyczaić się do nowej szaty, jednak jest to proces doskonale znany wszystkim osobom, które regularnie korzystają z platform społecznościowych i komunikatorów. W ogólnym rozrachunku wszystko wskazuje na to, że Meta dokonała całkiem dobrej aktualizacji, która odświeża popularną aplikację zarówno na Androidach, jak i urządzeniach z systemem iOS.

Naturalnie wszystkie opisane powyżej zmiany nie dotyczą desktopowej wersji aplikacji, czyli WhatsApp Web, która żyje własnym życiem i ma swój unikalny design. Jednakże, kto wie – być może Meta zdecyduje się na wprowadzenie dużej aktualizacji także w tej odsłonie komunikatora.

Źródło: Meta. Zdjęcie otwierające: Meta / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw