moondrop miad 01 smartfon

Nowa marka na rynku smartfonów pokazała pierwszy model. Trafi w gusta pomijanej grupy klientów

2 minuty czytania
Komentarze

Jeden z chińskich producentów postanowił wejść na rynek smartfonów. MIAD 01 to jego pierwszy telefon, który został właśnie zaprezentowany. Firma nie ukrywa, w czyje gusta chce trafić.

MIAD 01, czyli telefon dla audiofili

Kojarzycie firmę Moondrop? Jeśli nie, nic nie szkodzi. Najważniejsze jest to, że pochodzi z Chin i zajmuje się produkcją sprzętu audio. Ostatnio postanowiła jednak wejść także na rynek smartfonów, a MIAD 01 to jej pierwszy model.

moondrop miad 01 smartfon
Fot. Moondrop / X.com

Biorąc pod uwagę główną działalność firmy, nie dziwi to, na czym skupiła się przy projektowaniu swojego telefonu. Chodzi oczywiście o jakość dźwięku emitowanego przez urządzenie. O ile co jakiś czas pojawiają się np. smartfony dla graczy, tak trudno wskazać model, który miał premierę w ostatnim czasie i producent tak mocno skupiałby się w nim na aspekcie audio. Owszem, niektóre telefony oferują ponadprzeciętną jakość dźwięku, ale wciąż mówimy tu raczej o poziomie porównywalnym z tanimi głośnikami Bluetooth.

W przypadku MIAD 01 producent zdecydował się zastosować m.in. podwójne wyjście audio. Oprócz typowego złącza 3,5 mm pojawi się też 4,4 mm. Materiały promujące telefon opublikowane w serwisie X mocno wskazują na to, że Moondrop skupia się na jakości dźwięku, którą powinien zaoferować smartfon. Siłą rzeczy trudno jednak na ten moment powiedzieć o niej zbyt dużo. To trzeba będzie po prostu… usłyszeć po tym, jak sprzęt zadebiutuje na rynku.

Specyfikacja MIAD 01

Telefony to obecnie bardzo uniwersalne urządzenia, które zastępują nam wiele innych sprzętów. Nawet najlepsza jakość dźwięku niewiele pomoże, jeśli smartfon w codziennych zastosowaniach nie będzie sobie radził. Na szczęście pierwsze dane techniczne opublikowane przez producenta wskazują, że MIAD 01 powinien działać naprawdę dobrze.

Pierwszy smartfon firmy Moondrop ma być wyposażony w 6,7” ekran OLED (częstotliwość odświeżania to 120 Hz), procesor MediaTek Dimensity 7050, 12 GB RAM-u (LPDDR4X) i 256 GB pamięci wewnętrznej (UFS 3.1). Główny aparat ma mieć 64 Mpx, z przodu zaś zostanie umiejscowiona kamerka 32 Mpx. Pojemność akumulatora wyniesie 5000 mAh, urządzenie będzie obsługiwać ładowanie 33 W.

Jeśli wasze wymagania odnośnie do jakości audio w telefonie nie są tak wygórowane, by czekać na MIAD 01, zajrzyjcie do naszych zestawień. W rankingu najlepszych smartfonów znajdziecie świetnie działające urządzenia z różnych półek cenowych.

Źródło: GSM Arena, X. Zdjęcie otwierające: Moondrop / X.com

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw