Samsung Galaxy S21 FE stojący z włączonym ekranem na tle ściany obok pudełka
LINKI AFILIACYJNE

Dziwny problem ze smartfonami Samsung Galaxy. Dokładnie obejrzyjcie wyświetlacze

3 minuty czytania
Komentarze

Smartfony Samsung Galaxy należą do najpopularniejszych na rynku. Niestety ostatnio użytkownicy niektórych modeli koreańskiej marki doświadczają dziwnego problemu z ekranami w swoich telefonach. Często ujawnia się on po zainstalowaniu aktualizacji.

Smartfony Samsung Galaxy z problemem z wyświetlaczami – Spis treści

Smartfony Samsung Galaxy i dziwny problem z ekranami

smartfony samsung galaxy model s21+
Fot. Anh Nhat/Unsplash

W ostatnich dniach niektórzy posiadacze telefonów firmy Samsung zauważają na wyświetlaczach w swoich urządzeniach pionowe, zielone linie przebiegające od dolnej do górnej krawędzi ekranu. Problem ten występuje stale, niezależnie od tego, jakie treści są wyświetlane na panelu. Mało tego, nawet wtedy, gdy ekran jest wygaszony, zielona linia jest widoczna.

Prawdopodobnie usterka występuje najczęściej w telefonach z serii Galaxy S21, jednak pojawiają się też doniesienia o innych smartfonach, takich jak Galaxy Z Flip 3, Galaxy M21, Galaxy A73 i Galaxy M52 5G. Charakterystyka wady wskazuje na to, że jest to problem sprzętowy. Tylko że przecież wielu użytkowników dostrzegło problem po pobraniu aktualizacji na swój telefon. Chodzi m.in. o kwietniowe poprawki zabezpieczeń.

smartfony samsung galaxy z wadą ekranu
Fot. Entroprox / X.com

Dokładne przyczyny problemu nie są więc znane, ale pojawiają się już pewne hipotezy. Wśród nich wymienia się m.in. wadliwe złącza wyświetlacza. Teoretycznie możliwe jest również, że w wyniku aktualizacji telefony bardziej się nagrzewają, a to z kolei negatywnie oddziałuje na ekran. Tej teorii może przeczyć fakt, że przecież smartfony mogą mocno nagrzewać się również np. przy intensywnych zadaniach, takich jak obsługa zaawansowanych gier. Mimo wszystko łączy ona wadę ekranu z pojawieniem się problemu po aktualizacji oprogramowania.

Portal sammobile.com opisuje przypadki osób, które nagrywają filmy z instalowania aktualizacji na swoich telefonach, by w razie pojawienia się problemu móc udowodnić, że usterka nie jest spowodowana fizycznym uszkodzeniem urządzenia.

Reakcja Samsunga na usterkę wyświetlaczy

Cztery smartfony Samsung galaxy s21 różnych kolorów z potrójnym aparatem, ustawione obok siebie z jednym włączonym ekranem pokazującym kobietę.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Samsung zareagował na problem i zaoferował bezpłatną, jednorazową wymianę ekranów w telefonach, na których pojawiła się usterka z zieloną linią. Można skorzystać z takiej usługi nawet wtedy, jeśli minęła już gwarancja na urządzenie. Taką akcję ogłosił jednak na ten moment oddział Samsunga w Indiach. Poprosiliśmy polski oddział firmy o odniesienie się do sprawy.

W Samsung jesteśmy zobowiązani dostarczać najlepsze możliwe doświadczenia związane z korzystaniem z naszych urządzeń, dlatego ich jakość pozostaje dla nas jednym z najwyższych priorytetów. Jeśli użytkownik zauważył na swoim ekranie pionową linię, prosimy o kontakt z Autoryzowanym Centrum Serwisowym Samsung.

oświadczenie firmy Samsung przesłane redakcji Android.com.pl

Jeśli planujecie w najbliższym czasie zmianę telefonu, zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych smartfonów. Na naszym portalu znajdziecie również ranking smartfonów Samsung oraz zestawienie klasycznych telefonów z klawiaturą.

Źródło: Forbes, Android Authority, sammobile.com. Zdjęcie otwierające: Łukasz Pająk / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw