Mężczyzna pokazuje ekran smartfona z logo "Mobile Vikings"

Mobile Vikings wprowadza bardzo przydatną nowość. Wystarczy mieć eSIM

3 minuty czytania
Komentarze

Mobile Vikings zachęca nowych klientów (także tych, którzy chcieliby przenieść numer od innego operatora) do maksymalnie uproszczonej i szybkiej zmiany operatora – wystarczy wybrać kartę eSIM. Dzięki niej cały proces odbędzie się w 100 procentach online, bez wychodzenia z domu lub czekania na kuriera z dokumentami i fizyczną kartą.

Mężczyzna z brodą prezentuje smartfon z aplikacją Mobile Vikings, na tle innych osób i czerwonego napisu o przenoszeniu numeru online.
Fot. Mobile Vikings / materiały prasowe

Jak wygląda przeniesienie numeru z kartą eSIM?

Cała procedura jest szybka i prosta. Można w tym celu wykorzystać aplikację Viking App lub zalogować się na internetowym Koncie Vikinga. Następnie należy wybrać kartę eSIM, potwierdzić tożsamość online, zeskanować kod QR i zainstalować eSIM. W praktyce przy zamówieniu nowego numeru użytkownik może już tego samego dnia korzystać z nowej sieci, natomiast jeśli przenosi numer od innego operatora, nastąpi to dopiero po wygaśnięciu umowy z dotychczasowym operatorem.

Dlaczego eSIM?

Karta eSIM to de facto karta SIM pod postacią cyfrową. Nie otrzymamy jej pocztowo, kurierem czy z ręki do ręki, lecz w wersji cyfrowej do pobrania na nasze urządzenie. Oczywiście smartfon musi wspierać tę technologię – można to sprawdzić w specyfikacji posiadanego urządzenia lub na stronie Mobile Vikings.

Operator podkreśla, że jest to rozwiązanie nie tylko wygodniejsze, ale zapewnia też większe bezpieczeństwo. W przypadku zgubienia czy kradzieży urządzenia, karta eSIM chroni twoje urządzenie. Nie da się jej po prostu wyjąć z telefonu i wyrzucić, dlatego możliwe będzie na przykład namierzenie ukradzionego telefonu w usłudze”Znajdź mój telefon”. Bez włączonego kodu PIN do aktywowania karty eSIM telefon automatycznie podłączy się do sieci i będzie można go namierzyć. Oczywiście w razie potrzeby będzie można też szybko taką kartę zdezaktywować.

Plany Mobile Vikings

Operator wystartował z kampanią billboardową w największych polskich miastach. Zachęca w niej do swoich cyfrowych salonów sprzedaży — ale nie znajdują się one w galeriach handlowych, tylko we własnym telefonie. W ten sposób Mobile Vikings chce przyciągnąć klientów, którzy są zainteresowani zmianą operatora i wolą wszystko załatwiać online.

Billboard reklamowy Mobile Vikings z grafiką komórki z eSIM w dłoni postaci kreskówkowej i tekstem promującym przenoszenie numeru przez internet.
Fot. Mobile Vikings / materiały prasowe

Operator szykuje więcej zmian. Prezentuje je na stronie Rejs Mobile Vikings 2024. Wirtualny operator część zmian już wprowadził. Chodzi na przykład o weryfikację tożsamości online w procesie zakupu (przez mObywatela lub bankowość elektroniczną), możliwość dokupienia paczki krajowych danych w subskrypcji oraz możliwość przeniesienia numeru lub zamówienia nowego numeru bezpośrednio na kartę eSIM – bez względu na ofertę.

Operator pracuje też nad nową stroną internetową i działalnością charytatywną – za każdą osobę zaproszoną do sieci zostanie przekazana ustalona kwota na szczytny cel. Na 2024 rok zaplanowano dużo więcej działań, m.in. dodatkowe pakiety danych w roamingu UE, internet bez limitu danych, specjalne akcje promocyjne i rozwój Viking App.

Warto dodać, że o Mobile Vikings pisaliśmy wcześniej w kontekście szybkiego internetu 5G oraz najtańszych opcji internetu na kartę bez umowy.

Źródło: Mobile Vikings. Zdjęcie otwierające: Mobile Vikings / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw