telefon the boring phone
LINKI AFILIACYJNE

The Boring Phone zaprezentowany. To telefon, który idzie na przekór wszystkim trendom

4 minuty czytania
Komentarze

HMD we współpracy z firmami Heineken oraz Bodega zaprezentowało The Boring Phone. To urządzenie, które zaprzecza wszystkim trendom widocznym w ostatnich latach w telefonach komórkowych. Celem twórców nowego modelu jest to, by… korzystać z niego jak najmniej.

The Boring Phone i idea, która za nim stoi

telefon the boring phone
Fot. heineken.com / zrzut ekranu

Producenci telefonów komórkowych przeważnie starają się przekonać użytkowników, że ich urządzenia mają wiele zastosowań. Dzięki nim mamy mieć możliwość zostawienia w domu portfela (płatności NFC), aparatu fotograficznego (wysokiej klasy obiektywy w smartfonie), a duży ekran ze świetnymi kątami widzenia, częstotliwością odświeżania obrazu i rozdzielczością zachęca, by komfortowo oglądać seriale, grać w gry i przeglądać social media.

Telefony oferują więc użytkownikom coraz więcej, a ci korzystają z nich coraz dłużej. Także wtedy, gdy nie mają takiej potrzeby, np. z przyzwyczajenia scrollując popularne aplikacje. The Boring Phone ma temu zapobiegać. Jak twierdzą twórcy urządzenie, celem wprowadzenia na rynek wspomnianego modelu jest pokazanie ludziom, że ich życie może być ciekawsze, gdy przestaną tak często patrzeć w ekran.

telefon The Boring Phone
Fot. Heineken, Bodega / materiały prasowe

Na The Boring Phone nie da się przeglądać internetu, nie działają media społecznościowe ani inne popularne aplikacje. Telefon umożliwia dzwonienie i wysyłanie SMS-ów, a zastosowana bateria ma pozwalać na 20 godzin rozmów bez podłączania urządzenia do ładowania.

Na początku 2023 roku zauważyliśmy interesujący trend w pokoleniu Z w USA, które zaczęło ograniczać czas spędzany przed ekranami smartfonów, by poczuć się lepiej. Coraz więcej osób wymieniało nowsze telefony na prostsze modele. Jako wielcy fani odłączenia się od cyfrowego szumu natłoku, jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem The Boring Phone we współpracy z Heinekenem i Bodegą. Takie rozwiązanie sprawi, że ludzie będą ze sobą rozmawiać, angażując się w to na sto procent, gdy wyjdą razem na spotkanie.

Lars Silberbauer, CMO Human Mobile Devices (HMD)

The Boring Phone jest nudny pod względem funkcji (co było zresztą celem jego twórców), ale wygląd urządzenia przyciąga uwagę. Zastosowano przeźroczystą obudowę i naklejki na wzór hologramu. Co ciekawe, producent postawił na dwa wyświetlacze.

Specyfikacja The Boring Phone

telefon the boring phone
Fot. heineken.com / zrzut ekranu

Przybliżyliśmy już ideę, która stoi za powstaniem The Boring Phone, ale jako redakcja skupiona na technologiach musimy przeanalizować także specyfikację urządzenia. Nawet w sytuacji, gdy to tak podstawowy model.

Specyfikacja The Boring Phone:

 • Wyświetlacze:
  • wewnętrzny 2,8”, QVGA
  • zewnętrzny 1,77”, QQVGA
 • Aparat: 0,3 MP z lampą błyskową
 • Łączność: 2G, 3G, 4G, Bluetooth 4.2
 • Złącza: jack 3,5 mm, micro USB
 • Bateria: 1 450 mAh, wymienna
  • czas rozmów do 20 godzin w sieci 2G, do 6 godzin w sieciach 3G i 4G, ponad tydzień w stanie czuwania
 • Pamięć wewnętrzna: 128 MB, obsługa kart micro SD do 32 GB
 • Obsługa Dual SIM, radio FM
 • Wymiary i waga: 108 x 55 x 18,9 mm, 123 g

Mimo podstawowych parametrów, do najprostszych zastosowań urządzenie powinno wystarczyć. Nie zabrakło choćby obsługi 4G oraz Dual SIM. Po aparacie nie ma co się natomiast spodziewać zdjęć o choćby akceptowanej jakości. Szkoda, że zastosowano już dosyć przestarzałe micro USB, a nie USB-C.

Co zrobić, by dostać The Boring Phone?

telefon the boring phone
Fot. heineken.com / zrzut ekranu

The Boring Phone nie jest telefonem, który można najzwyczajniej kupić w sklepie z elektroniką. Urządzenia mają być rozdawane imprezowiczom na całym świecie, zapewne na różnych koncertach, festiwalach lub podczas podobnych przedsięwzięć.

Chcemy wspierać ideę prawdziwej więzi i pomagać ludziom przeżywać spotkania na sto procent. Tworząc The Boring Phone, wróciliśmy do korzeni, ograniczając technologię, chcąc pomóc ludziom spędzić czas przy piwie, bez rozpraszania ciągłym brzęczeniem i powiadomieniami.

Nabil Nasser, globalny szef Heineken

Dla tych, którym nie uda się zdobyć fizycznego egzemplarza The Boring Phone, przewidziana jest aplikacja mobilna, która zamieni smartfony w „nudne” urządzenia. Jej premiera jest zaplanowana na czerwiec. Tymczasem możecie sprawdzić nasz ranking klasycznych telefonów komórkowych z klawiaturą.

Źródło: Heineken, Bodega/informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: heineken.com / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw