Dłoń trzymająca smartfon na tle zielonych iglastych krzewów. Na ekranie smartfona widoczny ekran główny z ikonami aplikacji i informacją o pogodzie.
LINKI AFILIACYJNE

Smartfony Samsung z nowym wyglądem interfejsu. Wszystko dzięki aktualizacji Home Up

2 minuty czytania
Komentarze

W świecie technologii mobilnych personalizacja interfejsu użytkownika to jedna z kluczowych funkcji. Aktualizacja Home Up wprowadza nowe możliwości edycji interfejsu na smartfonach Samsung.

Użytkownicy mogą zmieniać rozmiar ikon

Ekran ustawień ikon aplikacji na smartfonie z opcją włączania/wyłączania ikon, suwakiem do zmiany ich rozmiaru oraz przełącznikami do pokazywania etykiet ikon na ekranie głównym i w szufladzie aplikacji, w tle abstrakcyjny motyw kwiatowy.
Fot. Sammobile / zrzut ekranu

Koreański producent nie zwalnia i po niedawnych ogłoszeniach One UI 6.1 dla flagowców z 2022 roku postanowił odświeżyć interfejs urządzeń. Samsung udostępnił właśnie najnowszą wersję aplikacji Home Up, która odpowiada m.in. za możliwości personalizacji smartfonów serii Galaxy. Użytkownicy z oprogramowaniem w wersji 15.0.01.19 lub nowszym mogą przejść do ustawień ekranu głównego. W tym miejscu po przejściu do zakładki ustawień ikon można zaobserwować suwak do zmiany ich rozmiaru. Użytkownik portalu X, UniverseIce prezentuje, jak wygląda ekran główny z różnymi ustawieniami ikon.

Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla tych, którzy preferują minimalistyczny wygląd swojego interfejsu lub chcą zmaksymalizować widoczność na ekranie. Wśród komentujących wpis @UniverseIce opinie są podzielone. Duża część użytkowników preferuje rozmiar 110%, natomiast nie brakuje zwolenników pomniejszonych ikon. Wiele zależy też od urządzenia, ponieważ najmniejsze ikony mogą stracić czytelność na małym telefonie jak Samsung Galaxy S24.

Aktualizacja aplikacji Home Up – dostępność nowej wersji

Smartfon stoi na powierzchni, z przednim panelem skierowanym ku widzowi, wyświetlając kolorowy interfejs użytkownika. Na pierwszym planie częściowo widoczny kostki Rubika, w tle roślina doniczkowa.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Aktualizacja Home Up do wersji 15.0.01.19 powinna być dostępna w sklepie Galaxy Store. Odpowiednikiem aplikacji w Polsce jest Ekran startowy, który jeszcze nie został zaktualizowany. Należy pamiętać, że nowe wersje oprogramowania mogą być wdrażane stopniowo. W niedalekiej przyszłości funkcja powinna trafić także do Polski. Aby skorzystać z opisywanych nowości, należy mieć smartfon Samsung. Wszystkie polecane modele znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: Sammobile, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw