Dwa otwarte etui na słuchawki bezprzewodowe marki Motorola, z widocznymi na pierwszym planie słuchawkami, na szklanym stoliku odbijającym ich obraz, w tle logo Motorola.

Motorola prezentuje moto buds. To słuchawki, pod którymi podpisuje się Bose

4 minuty czytania
Komentarze

Motorola pokazała nie tylko smartfony z najnowszej serii edge 50, ale też prawdziwą nowość – bezprzewodowe słuchawki douszne moto buds oraz moto buds+. Są one efektem partnerstwa nawiązanego pomiędzy firmami Motorola oraz Bose, czyli producenta o solidnej reputacji w kwestii sprzętu audio. Nie można odmówić im ani atrakcyjnej powierzchowności, ani imponujących możliwości. Oto ich funkcje, możliwości oraz ceny.

Kobieta z zamkniętymi oczami, słuchająca muzyki na bezprzewodowych słuchawkach dousznych.
Fot. Motorola / materiały prasowe

Premiera słuchawek moto buds i moto buds+

Smartfonowej premierze Motoroli, podczas której zadebiutowały modele edge 50 ultra, edge 50 pro i edge 50 fusion towarzyszyły też akcesoria. Producent postawił na słuchawki, które, wraz z nowymi smartfonami, zapewnią optymalne wrażenia z korzystania z nowych telefonów Motoroli. Poznajcie dokanałowe słuchawki, które, ze wsparciem od Bose, mają dostarczyć świetny dźwięk i długie czasy pracy.

Zestawy słuchawkowe Motorola umieszczone na ciemnym blacie przy otwartych ładowarkach.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Dźwięk od Bose w moto buds+

Moto buds+ mają dynamiczne, podwójne przetworniki dźwięku, które zostały specjalnie dostrojone pod kątem większej wyrazistości głosu i odtwarzania głębokich, dynamicznych basów. Mogą pochwalić się technologią Hi-Res Audio, która odtwarza dźwięk w szerszym zakresie częstotliwości i z większą szczegółowością w aplikacjach streamingowych oferujących dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

Dzięki integracji technologii Sound by Bose słuchawki douszne łączą się bezproblemowo z urządzeniami Motoroli i oferują wysokiej jakości dźwięk oraz eliminację szumów, z których słynie nasza marka.

Nick Smith, starszy wiceprezes ds. strategii i rozwoju działalności Bose

Partnerstwo z marką Bose widoczne jest szczególnie w modelu moto buds+, gdzie połączona została technologia aktywnej eliminacji szumów Bose z korekcją dźwięku poprzez aplikację mobilną.

Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Moto buds+ są też kompatybilne z technologią Dolby Head Tracking po sparowaniu z najnowszymi smartfonami motorola edge z dźwiękiem Dolby Atmos, takimi jak motorola edge 50 ultra i edge 50 pro. Dolby Head Tracking oferuje użytkownikom bardziej naturalne i realistyczne doznania, kalibrując dźwięk wraz z ruchami głowy.

Dzięki słuchawkom moto buds+ można bez zakłóceń uczestniczyć w rozmowach telefonicznych i czatach wideo. System trzech mikrofonów, które rejestrują dźwięk z trzech różnych punktów, pozwala na lepszą eliminację hałasu i echa. Zastosowano w nich także technologię CrystalTalk AI z zaawansowanym algorytmem eliminującym hałas powodowany przez wiatr, dzięki czemu głos użytkowników słychać wyraźnie także w głośnym otoczeniu.

Producent zachwala też design odporny na zachlapania, możliwości, które daje Dolby Atmos, skuteczny system ANC oraz długie czasy pracy – do 8 godzin lub do 38 godzin, gdy będziemy korzystać z etui. Może być nie tylko ładowane przewodowo, ale też bezprzewodowo (2 W). Słuchawki dostępne są w dwóch kolorach: grafitowym (Forest Gray) i jasnoszarym (Beach Sand).

Słuchawki moto Buds+ wyceniono na 599 złotych. Warto dodać, że jeśli kupicie smartfon motorola edge 50, wtedy producent doda je w prezencie. Promocja obowiązuje od 16 do 30 kwietnia 2024 r.

Prosto i kolorowo w moto buds

Jak zapewnia producent, słuchawki moto buds łączą mocne przetworniki 12,4 mm, studyjną jakość dźwięku Hi-Res, aktywną redukcję szumów i potrójny system mikrofonów, aby zapewnić użytkownikom wysokiej jakości wrażenia dźwiękowe.

Producent zachwala tu odporność na zachlapania, system trzech mikrofonów, które zadbają o ANC oraz długie czasy pracy – do 9 godzin dla samych słuchawek i do 42 godzin z udziałem etui. Nie zabrakło tu wsparcia dla technologii CrystalTalk AI, która umożliwia rozmawianie bez zakłóceń w dowolnym środowisku.

Słuchawki dostępne są w czterech kolorach: grafitowym, różowej brzoskwini, srebrnym oraz zielonym bananie. Ich koszt to 299 złotych.

Aplikacja moto buds

Pełną kontrolę nad moto buds+ zapewnia nowa aplikacja moto buds, która ściśle integruje się z całym ekosystemem firmy Motorola. Można ją pobrać ze sklepu Google Play.

Aplikacja pozwala na personalizację zestawu: zastosowanie dynamicznej aktywnej eliminacji szumów na różnych poziomach, skorzystanie z trybu aktywnej adaptacji (inteligentnie identyfikuje szumy z otoczenia) i trybu transparentnego. Nie zabrakło tu korektora czy ustawień związanych z dotykowym sterowaniem słuchawkami.

Producent przekazał redakcji zestaw moto buds+, więc nie omieszkamy w najbliższym czasie sprawdzić, jak spisuje się w praktyce. W oczekiwaniu na recenzję możecie sprawdzić, jakie modele uznaliśmy za najlepsze w rankingu dousznych słuchawek bezprzewodowych.

Źródło: własne, informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw