Ekran smartfona trzymanego w ręce wyświetlającego ekran startowy aplikacji WhatsApp z ikoną i napisem "WhatsApp Wersie 2.12.13" na tle z grafiką symbolizującą komunikację i technologię. WhatsApp nie działa, bo jeszcze się nie uruchomił w pełni

Chatbot Meta AI dostępny dla wybranych użytkowników WhatsApp

2 minuty czytania
Komentarze

ChatGPT od OpenAI zdominował wyścig w dziedzinie sztucznej inteligencji, ale po piętach depcze mu konkurencja. Do gry wkroczył bowiem chatbot Meta AI, który jest dostępny dla wybranych użytkowników aplikacji WhatsApp. Niektórzy mogą już teraz eksperymentować z chatbotem Meta, opartym na sztucznej inteligencji, instalując najnowsze aktualizacje WhatsApp na iOS i Androida.

Funkcje chatbota Meta AI

Narzędzie to będzie odpowiadać na pytania użytkownika, przetłumaczy tekst, napisze kod, a nawet wygeneruje obrazy, korzystając z własnego modelu LLaMA. Obecnie chatbot od Meta pozwala wprowadzać zapytania wyłącznie w formacie tekstowym. Meta AI nie akceptuje danych wejściowych w postaci obrazów lub dźwięku.

Zrzut ekranu aplikacji komunikatora z otwartym oknem czatu "Ask Meta AI" oraz widoczną klawiaturą ekranową. Część ekranu pokazuje listę rozmów.
Fot. WABetaInfo / zrzut ekranu

Jak przetestować chatbota Meta AI?

Po początkowej fazie ograniczonych testów w USA Meta rozszerza dostępność swojego chatbota opartego na Meta AI w WhatsApp w innych krajach. Może pojawić się u osób, które zainstalują najnowsze aktualizacje aplikacji dla iOS ze sklepu App Store i dla Androida ze sklepu Google Play. Aplikacja powinna mieć ustawiony język angielski.

Jeśli zobaczycie ikonę Meta AI w prawym dolnym rogu, wtedy wystarczy jej dotknąć, zaakceptować warunki i rozpocząć korzystanie z chatbota.

Zrzut ekranu interfejsu aplikacji do wysyłania wiadomości z włączoną konwersacją z botem "Meta AI", prezentujący różne funkcje AI, w tym generowanie przepisów kulinarnych i obrazów. Na jednym z ekranów wyświetlony jest przepis na chole bhature, a na innym - wygenerowany obraz wozu strażackiego pod wodą z rybami wokół.
Fot. MySmartprice / zrzut ekranu

Funkcjonalność chatbota od Meta jest podobna do ChatGPT, Gemini, Claude i innych usług asystentów AI. Meta AI jest napędzana przez LLaMA, wewnętrzny model AI opracowany przez firmę.

Kiedy Meta AI będzie dostępna dla innych serwisów?

Niewątpliwie w rozwoju produktu pomoże istniejąca baza użytkowników popularnego komunikatora, dzięki czemu Meta AI będzie łatwo dostępna dla szerokiego grona odbiorców. I zaprezentuje potencjał sztucznej inteligencji większej liczbie użytkowników, a Meta będzie mogła ocenić ich zaangażowanie, preferencje i opinie dotyczące chatbota tak, aby zoptymalizować korzystanie z Meta AI. Prawdopodobnie z czasem Meta udostępni swojego chatbota AI na Instagramie i Facebooku.

Źródło: WABetainfo, MySmartPrice. Zdjęcie otwierające: Anton / Pexels

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw