Trzy smartfony obsługujące 5g lub nie różnych marek leżące na błękitnym tle obok notatnika i kawałka kartonu.
LINKI AFILIACYJNE

Odnowiony iPhone w Play. Sprawdzamy, czy to się naprawdę opłaca

3 minuty czytania
Komentarze

Odnowiony iPhone w Play to propozycja operatora dla osób, które chcą połączyć oszczędność pieniędzy z byciem „eko”. W ramach kolejnej odsłony akcji telekom dodał do swojej oferty pięć modeli. Sprawdziliśmy koszt ich zakupu oraz porównaliśmy te dane z cenami nowych iPhone’ów w sklepach z elektroniką.

Odnowiony iPhone w Play. Szczegóły oferty

odnowiony iphone w play
Fot. Play / materiały prasowe

Play przekonuje do zdecydowania się na odnowiony smartfon Apple, argumentując to m.in. ekologią oraz gwarancją jakości. Według deklaracji operatora, oferowane egzemplarze powinny charakteryzować się minimalnym poziomem zużycia. Telekom dopuszcza jedynie drobne ślady użytkowania. Kondycja baterii sprzedawanych smartfonów wynosi od 85% do 100%.

Jak czytamy w komunikacie na blogu Play, odnawianiem telefonów zajmuje się profesjonalna firma, która kładzie nacisk na wysoką jakość urządzeń.

Co ważne – Apple znane jest z długiego wspierania swoich smartfonów przez aktualizacje systemu, stąd wybierając urządzenie odnowione, wciąż można liczyć na najnowsze oprogramowanie.

Komunikat Play

To zdecydowanie prawda, choć głównym problemem w przypadku odnowionych iPhone’ów jest to, w jaki sposób niektóre firmy przeprowadzają ten proces i niezgodność produktów z opisami. Na YouTube nie brakuje nagrań pokazujących problemy z odnowionymi smartfonami Apple, takie jak m.in. zanieczyszczone porty, kiepski stan wizualny, dołączone nieoryginalne kable bez certyfikatu MFI.

Jeśli Play znalazł sprawdzonego dostawcę, w przypadku którego te problemy nie występują, to jego oferta od razu zyskuje przewagę nad niemałą częścią rynku zarówno odnowionych, jak i „powystawowych” iPhone’ów np. z Allegro.

Czy odnowiony iPhone w Play jest dużo tańszy?

odnowiony iphone w play
Fot. play.pl / zrzut ekranu

Postanowiliśmy sprawdzić ofertę odnowionych iPhone’ów w Play i porównać ich ceny z tym, ile kosztują nowe egzemplarze tych samych modeli w sklepach z elektroniką. Wzięliśmy pod uwagę jedynie oferty największych, sprawdzonych sklepów. Poszczególne kwoty rozpisaliśmy w poniższej tabeli.

ModelOdnowiony w PlayNowy w sklepie
iPhone SE 2022 64 GB1699 złod 2249 zł
iPhone 13 mini 128 GB2599 złod 2999 zł
iPhone 13 Pro 128 GB3699 złniedostępny
iPhone 13 Pro Max 128 GB4299 złniedostępny
iPhone 12 64 GB2099 złod 2499 zł
Dwa nowoczesne smartfony iPhone 13 w kolorze złotym, jeden przodem, a drugi tyłem, z potrójnym aparatem, na tle o gradientowych barwach różu i fioletu.
Fot. Apple / materiały prasowe

Jak widać, różnica w cenach jest ewidentnie zauważalna. Czy jednak oszczędność do kilkuset złotych rekompensuje fakt, że nie mamy do czynienia z nowym telefonem, a w niektórych przypadkach pewnie dość szybko będzie czekała nas wymiana baterii w iPhonie? To już mocno dyskusyjna kwestia.

Jeśli chcecie zaoszczędzić, najlepiej sprawdzić np. na OLX ogłoszenia używanych iPhone’ów w swojej okolicy i porównać ceny z tymi u operatora. Radzimy skupić się na ofertach z górnej części widełek cenowych, ze smartfonami w jak najlepszym stanie technicznym, oryginalnymi akcesoriami i dowodem zakupu. Tych, którzy preferują nowe urządzenia za sklepu, odsyłamy do naszego rankingu najlepszych smartfonów.

Źródło: Blog Play, opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Arnel Hasanovic / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw