LOKOWANIE PRODUKTU: ROBOROCK

Jakość sprzątania wchodzi na wyższy poziom. Nawet nie musisz kiwnąć palcem

6 minut czytania
Komentarze

Ostatnie lata pokazały nam wiele nowych sprzętów, które na dobre zagościły w naszych domach. Wśród nich warte wyróżnienia są roboty sprzątające. Automatyczne odkurzacze to prężnie rozwijający się sektor urządzeń, co doskonale pokazuje najnowsza propozycja od Roborock. Model S8 MaxV Ultra, debiutujący właśnie w Polsce, to zdecydowanie coś więcej niż tylko robot, który jeździ od ściany do ściany. To inteligentny sprzęt, który udowadnia na każdym kroku swoją wartość.

Roborock S8 MaxV Ultra to nowe rozdanie w świecie robotów sprzątających

Roborock to firma, która zadebiutowała w 2014 roku, więc już od dekady zdobywa renomę, pojawiając się na wielu rynkach, w tym oczywiście w Polsce. Jak nietrudno się domyślić, mówimy o producencie inteligentnych robotów sprzątających (i odkurzaczy pionowych), które cały czas zyskują uznanie wśród konsumentów.

Model Roborock S8 MaxV Ultra to flagowa propozycja firmy i jej zadaniem jest wyznaczanie nowych standardów w swoim segmencie. Występujący w dwóch wersjach kolorystycznych (biała i czarna), może pochwalić się najbardziej zaawansowanymi technologiami, które zebrane w całość odpowiadają za wysoką jakość nie tylko produktu, ale przede wszystkim sprzątania.

Każdy kąt będzie posprzątany

Materiały producenta

Bliższe poznanie z Roborock S8 MaxV Ultra należy zacząć od rozwiązań związanych bezpośrednio z odkurzaniem, czyli najważniejszą funkcją tego sprzętu. Do dyspozycji otrzymujemy topowe wartości, jeśli chodzi o moc ssania (10000 Pa), a to za sprawą technologii HyperForce. Wraz z podwójną szczotką DuoRoller Riser mamy gwarancję dokładniejszego sprzątania w połączeniu z ograniczeniem splątanych włosów i brakiem innych utrudnień. Omawiany robot dostosowuje się do sprzątanych powierzchni, więc jest w stanie także podnosić szczotki, gdy wymaga tego sytuacja.

Materiały producenta

Moim skromnym zdaniem warto docenić system Carpet Boost+, który wręcz pielęgnuje dywany, zwiększając możliwości ich czyszczenia z uwzględnieniem wybierania włosów i innych, trudnych zabrudzeń. Swoją drogą Roborock S8 MaxV Ultra został wyposażony w technologię DirTect, która pozwala rozpoznawać konkretnych „rywali”, aby odpowiednio dostosowywać strategię walki z nimi. Tyczy się to zarówno odkurzania, jak i mopowania, do którego jeszcze przejdziemy.

Materiały producenta

W tym wszystkim nie mogło zabraknąć systemu rozpoznawania przeszkód Reactive AI 2.0, który z pomocą światła strukturalnego 3D i kamery RGB rozróżnia rodzaje podłóg, pomieszczeń i jest w stanie omijać wszelkie rzeczy na drodze, aby nie narobić żadnego bałaganu, przykładowo tłukąc lustro.

Materiały producenta

W kwestii rozpoznawania obiektów na swej drodze Roborock S8 MaxV Ultra jest jednocześnie przyjazny zwierzętom, unikając ich podczas sprzątania i wyłączając szczotki w pobliżu, aby nie wywoływać niepotrzebnego stresu. Z drugiej strony odkurzacz wie, gdzie nasi domowi przyjaciele leżakują, intensyfikując sprzątanie w tych okolicach, kiedy jest to tylko możliwe.

Materiały producenta

To jeszcze na koniec warto wiedzieć, że na wyposażeniu S8 MaxV Ultra znajdziemy unikalną szczotkę boczną FlexiArm, która wysuwana jest w trudno dostępnych miejscach, aby zmaksymalizować sprzątanie każdego kąta naszych czterech ścian.

Mopowanie, które ma sens

Materiały producenta

Niemniej dzisiejsze roboty sprzątające to nie tylko odkurzacze, ale też mopy. Roborock S8 MaxV Ultra pokazuje, jak ogromną drogę przeszła ta funkcja, wnosząc ją na znacznie wyższy poziom. W końcu mówimy już nie tylko o prostej szmatce, moczącej tylko powierzchnie, po której się porusza. Na wyposażeniu znalazł się zaawansowany system mycia podłóg VibraRise 3.0, na który składa się podwójny moduł wibracyjny, mogący walczyć nawet z zaschniętymi plamami za sprawą szorowania o częstotliwości 4000 razy na minutę.

W przypadku mopowania Roborock jeszcze zadbał o to, aby każda krawędź została właściwie zaopiekowana, więc obrotowy mop boczny pozwala precyzyjnie czyścić podłogi tuż przy ścianach i innych przeszkodach. Jeśli S8 MaxV Ultra uzna, że należy konkretne miejsce kilkukrotnie potraktować mopem, to wróci do danej lokalizacji, aby upewnić się, że jest nieskazitelnie czysto. W tym wszystkim pomaga automatyczny dozownik płynu czyszczącego, który uzupełniamy raz na 3 miesiące.

Nad wszystkim czuwa AI

Materiały producenta

Szereg wcześniej wymienionych technologii, którymi może pochwalić się Roborock S8 MaxV Ultra, to wynik działania sztucznej inteligencji. AI doskonale sprawdza się także w robotach sprzątających, więc co powiecie na inteligentnego asystenta głosowego? Wystarczy powiedzieć Hello Rocky, aby bez użycia telefonu, pilota, czy w ogóle ruszania palcem sterować omawianym sprzętem.

Materiały producenta

Wspomniałem wcześniej, że Roborock S8 MaxV Ultra to robot sprzątający, który jest przyjazny zwierzakom. Objawia się to nie tylko poprzez dokładne czyszczenie i ograniczanie stresu, ale też poprzez… wideorozmowy. Możemy połączyć się z naszym odkurzaczem, który został wyposażony w kamerę i mikrofon, więc w każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić, czym aktualnie zajmuje się nasz kot lub pies. Mało tego, S8 MaxV Ultra może sam z siebie robić urocze zdjęcia naszych pupili, które później bezproblemowo zapiszemy na swoim smartfonie.

Co istotne, Roborock jest firmą świadomą cyberzagrożeń, więc w ramach implementacji tych wszystkich rozwiązań zawsze towarzyszyło wymaganie odpowiednich zabezpieczeń prywatności użytkowników. Zwieńcza to szereg certyfikatów na czele z TUV Rheinland.

Roborock S8 MaxV Ultra to robot, który sam zadba o siebie

Materiały producenta

Roboty sprzątające powstały po to, aby nasze życie stało się wygodniejsze. Dlatego nie tylko same z siebie są rozwijane przez producentów, ale to samo tyczy się ich stacji dokujących. W tym wypadku Roborock S8 MaxV Ultra może pochwalić się nie tylko wygodnymi opcjami czyszczenia i napełniania poszczególnych zbiorników odkurzacza, ale też jego dokładnym czyszczeniem. Dolna część omawianego robota jest automatycznie czyszczona i to z wykorzystaniem ciepłego powietrza. Ogranicza to rozwój pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Swoją drogą robot sam wróci na stację, aby wyczyścić mopa, gdy uzna, że ten już za bardzo się ubrudził w trakcie sprzątania.

Stacja dokująca pełni w sumie 8 funkcji w ramach 1 obudowy. Ostatecznie może ona działać przez 7 tygodni bez ingerencji domowników za sprawą m.in. dużych zbiorników i wszystkich omówionych wcześniej funkcji. Tym sposobem poznaliście, co potrafi flagowy model Roborock S8 MaxV Ultra. Skusicie się na jego zakup i uproszczenie codziennych porządków w domu?

Zdjęcie otwierające: Roborock (materiały producenta)

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Roborock

Motyw