Ręka trzymająca biały smartfon z potrójnym aparatem w tylnej części na ciemnym tle obok doniczki z rośliną i kostki Rubika.
LINKI AFILIACYJNE

Seria Galaxy S25 ponownie wykorzysta dwa procesory. Przecieki o dostępności Exynosa

2 minuty czytania
Komentarze

Flagowy Samsung S24 wprowadził małe zamieszanie w kategorii procesorów. Najnowsze przecieki wskazują, że smartfony Galaxy S25 w zależności od modelu również będą sprzedawane z różnymi jednostkami. Jakie procesory trafią do flagowych Galaxy?

Seria Galaxy S25 z dwoma procesorami

Tylna część białego smartfona Samsung z potrójnym aparatem, umieszczona na biurku z rozmytym tłem przedstawiającym kostkę Rubika i dekoracyjną rośliną.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Samsungi Galaxy S23 były oferowane z SoC (System on Chip) Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Sytuacja się zmieniła wraz z premierą aktualnej generacji, bo tańsze modele były wyposażone w najnowszy czip producenta, jakim jest Exynos 2400. Słynny Snapdragon 8 Gen 3 trafił do modelu S24 Ultra. Do niedawna przecieki o Galaxy S25 były niejednoznaczne. Niektóre źródła twierdziły na przykład, że wszystkie modele nadchodzącej serii zostaną wyposażone w czip Exynos 2500.

Jak podaje Sammobile sytuacja względem aktualnej serii flagowców nie powinna się jednak zmienić. Exynos 2500 najpewniej zadebiutuje w S25 i S25+, natomiast S25 Ultra może dostać imponujący układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4.

Co już wiemy o czipie Exynos 2500?

Grafika przedstawiająca logo procesora Samsung Exynos na tle cyfrowej, niebieskiej fali.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Według niedawnych przecieków Exynos 2500 ma przynieść zauważalny wzrost wydajności i lepszą efektywność energetyczną w porównaniu do poprzednich generacji. Ponadto Exynos 2500 ma zapewniać lepszą integrację z zaawansowanymi systemami fotograficznymi. W przeszłości to Samsungi z procesorami Qualcomm robiły lepsze fotki. Czy mały smartfon z serii Samsung Galaxy S25 zrobi tak samo dobre zdjęcia, jak model Ultra? Prawdopodobnie nie, chociaż chciałbym się mylić.

Dostępność procesorów Qualcomm prawdopodobnie będzie też uzależniona od rynku. Seria Galaxy S24 w Stanach Zjednoczonych jest oferowana z układem Snapdragon 8 Gen 3. Polscy fani tego procesora nie mają dużego wyboru, bo w serii Galaxy S można go znaleźć jedynie w modelu Ultra. Cenę tego smartfona sprawdzisz u naszego partnera.

Źródło: Sammobile, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw