Ręka trzymająca smartfon z logo IKO na ekranie na rozmytym tle miejskiego krajobrazu.

Kantor w aplikacji IKO w nowej wersji. Oto najważniejsze zmiany

2 minuty czytania
Komentarze

Kantor w aplikacji IKO doczekał się zmian. PKO BP udostępnił nową wersję tego narzędzia. Teraz jego obsługa ma być wygodniejsza.

Kantor w aplikacji IKO. Lista zmian

dłoń trzymająca smartfon z otwartym narzędziem kantor w aplikacji IKO
Fot. YouTube / PKO Bank Polski

PKO BP twierdzi, że nowa wersja kantoru powstała po konsultacjach z klientami. Chodziło o to, by narzędzie było bardziej przyjazne użytkownikom, łatwiejsze w obsłudze. Zmieniono treść niektórych poleceń i opisów, aby były bardziej zrozumiałe. Historię wymiany walut z dokładnym filtrowaniem wykonanych transakcji umieszczono z kolei w jednym miejscu.

Przykładowe zmiany w kantorze w aplikacji IKO:

  • Nowe słownictwo np.: „Chcę wymienić” (dawniej „Sprzedaję”), „Chcę otrzymać” (dawniej „Kupuję”);
  • Zmiana kierunku wymiany jednym kliknięciem (kwoty przenoszą się i przeliczają automatycznie);
  • Flagi ułatwiają wybór waluty;
  • Klienci, którzy lubią trzymać rękę na walutowym pulsie, mogą dostać powiadomienia o kursie jako wiadomości push w IKO;
  • Historyczne kursy i trendy notowań danej waluty można sprawdzić na wykresach, z możliwością ustalenia własnego zakresu dat.

PKO BP poinformował, że kantor w nowej odsłonie jest już dostępny. Posiadacze aktualnej wersji aplikacji IKO mogą więc z niego korzystać.

Jak działa kantor w aplikacji IKO?

siedziba PKO BP
Fot. PKO BP / materiały prasowe

Klienci indywidualni PKO BP mogą korzystać z kantoru w IKO i iPKO codziennie i przez całą dobę. Za pomocą wspomnianej usługi można wymieniać 9 walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK i HUF. W kantorze da się śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień/alertów SMS i push w momencie, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony przez klienta poziom. Wystarczy smartfon do 2000 zł lub inny telefon, na którym działa aplikacja IKO.

Klient zleci także automatyczną wymianę waluty, gdy jej kurs osiągnie wymaganą wartość oraz ustawi stałe zlecenie, dzięki czemu bank wymieni waluty we wskazanym dniu. Za realizację transakcji w kantorze nie ma dodatkowych opłat. Za zakup waluty można zapłacić BLIKIEM z konta w innym banku. W aplikacji IKO kantor jest dostępny m.in. w angielskiej i ukraińskiej wersji językowej.

komunikat PKO BP

Jak wyjaśnia PKO BP, kantor jest jednym z elementów pakietu walutowego 3w1. Pozostałe składniki tego pakietu to konto walutowe i karta wielowalutowa.

Źródło: PKO BP / informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: PKO BP / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw