lenovo legion slim 5 nvidia rtx studio
LOKOWANIE PRODUKTU: LENOVO

Wybór laptopa dla profesjonalistów jeszcze nigdy nie był tak prosty

6 minut czytania
Komentarze

Swego czasu pojawił się wyraźny podział laptopów na takie stworzone z myślą o nauce, pracy, grach i pewnie do wielu innych celów. Jednak w praktyce większość kluczowych cech zapewniają te urządzenia, które początkowo kierowane są do graczy. W końcu zapewniają one nie tylko wysoką wydajność, ale też często zwiększoną wytrzymałość, duże akumulatory i znacznie więcej. Jeśli do tego dołożymy certyfikat NVIDIA RTX Studio, to kształtuje się nam wizja sprzętu gotowego na sprostanie wymagań profesjonalistów w każdej branży. Tyczy się to zarówno twórców, programistów, jak i oczywiście graczy.

Laptopy dla graczy to najlepsze sprzęty dla wymagających

Czym charakteryzują się laptopy dla graczy? Teoretycznie część z Was może odpowiedzieć, że krzykliwym designem, ale to zdecydowanie już nie te czasy. Doskonale potwierdza to bohater tego artykułu, czyli Lenovo Legion Slim 5 14″, który wraz ze swoją 8. generacją pokazuje się w bardzo spójnej obudowie. Słowo „slim” w nazwie pojawiło się nie bez powodu, bo jednocześnie jest to sprzęt, który nie potrzebuje walizki do transportu i minimalizuje nie tylko nadmierne kilogramy, ale również centymetry. Tylko spójrzcie na niewielkie ramki wokół wyświetlacza i wiedzcie, że całość została wykonana z aluminium, więc waga sprowadza się do 1,75 kg.

W ten sposób Lenovo Legion Slim 5 to faktycznie laptop, który powinien zainteresować graczy, ale poza tym też wszelkich profesjonalistów. Potwierdzają to zarówno budowa, podzespoły, jak i uzyskane certyfikaty. Poznajmy je z bliska.

Świetne podzespoły, które gotowe są działać z pełną mocą

Profesjonaliści powinni oczekiwać najlepszych podzespołów i takie właśnie znalazły się na pokładzie Lenovo Legion Slim 5 14″ 8. generacji. Omawiany laptop wykorzystuje najnowszą generację kart NVIDIA GeForce RTX 40 z architekturą Ada Lovelace. W tym konkretnym przypadku mówimy o GeForce RTX 4060 z TGP 105 W. Do tego dołóżmy 8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 7 7840HS i 32 GB pamięci operacyjnej (LPDDR5X). Taki zestaw gwarantuje wysoką moc obliczeniową. Z kolei nasze pliki możemy przechowywać nawet na dwóch dyskach SSD (PCI-E 4.0 x4). Całość zwieńczają nowoczesne technologie łączności na czele z Wi-Fi 6E.

Wysoką wydajność zastosowanych podzespołów w laptopie Lenovo możemy uzyskiwać przez długi czas, a to za sprawą zaawansowanego systemu chłodzenia Legion Coldfront 5.0. Duże wentylatory i wysoka moc cieplna (do 160 W) pozwalają cieszyć się bezproblemowym działaniem w każdych warunkach. Łącząc to z technologią NVIDIA WhisperMode, mamy pewność, że generowany hałas zostanie zminimalizowany tak, aby cieszyć się z potrzebnej mocy obliczeniowej generowanej w odpowiednio cichych warunkach.

Profesjonaliści to sprawdzili, czyli liczy się certyfikat NVIDIA RTX Studio

Fakt, że Lenovo Legion Slim 5 14″ jest świetną propozycją laptopa dla profesjonalistów, potwierdza uzyskanie certyfikatu NVIDIA RTX Studio. Co tak naprawdę oznacza ta informacja? Gwarancję, że mówimy o komputerze, który sprawdzi się podczas pracy twórczej. Dotyczy to zarówno sfery technicznej, jak i implementacyjnej poszczególnych rozwiązań.

Kluczowym wyróżnikiem pracy twórczej ze sprzętem, który spełnia normy RTX Studio, stanowią sterowniki NVIDIA Studio. Powstają one we współpracy z twórcami programów, które są powszechnie wykorzystywane w wielu sektorach, gdzie liczy się wysoka wydajność. Mówimy tutaj o optymalizacji działania aplikacji do tworzenia animacji 3D, edycji wideo, fotografii lub wizualizacji architektonicznych. Wśród przykładowych programów nie mogło zabraknąć: Blendera, Adobe DaVinci Resolve, Sketchup i innych.

Również gracze zostają docenieni za sprawą technologii DLSS oraz Max-Q, które w istotny sposób poprawiają jakość rozgrywki. Z kolei streamerzy mogą być pewni, że z NVIDIA Broadcast zagwarantuje najlepsze wrażenia audiowizualne dla odbiorców. Przy okazji Amerykanie otwarcie mówią o coraz szerszym wykorzystywaniu AI w swoich rozwiązaniach, czego efektem jest ChatRTX, pozwalający na korzystanie lokalnie z modeli LLM.

Oczywiście Legion Slim 5 14″ nie jest jedynym laptopem ze stajni Lenovo, który uzyskał certyfikat NVIDIA RTX Studio. Tych jest znacznie więcej, więc możecie sprawdzić, czy czasami do gustu nie przypadną Wam modele pokroju ThinkBook 16 Gen5+, Yoga 9 Pro 14 lub Legion Slim 7. Każdy z nich ma do zaoferowania szczególne rozwiązania, więc Lenovo przygotowało propozycje dostosowane pod różne potrzeby i budżety.

Efekty podziwiane na ekranie OLED to inny poziom doświadczenia

Możliwość tworzenia na najwyższym poziomie i grania w najlepszych ustawieniach zwieńcza ekran OLED. W końcu nic nam po świetnej grafice, jeśli jest ona ograniczana wyblakłymi barwami i ogólnie obrazem o niskiej jasności oraz takim samym kontraście. Tego typu obawy znikają, gdy spojrzymy na wyświetlacz OLED, który oferuje Lenovo Legion Slim 5 14″. Jakość 14,5-calowego panelu potwierdza szereg dodatkowych rozwiązań w postaci chociażby certyfikatów Dolby Vision i DisplayHDR True Black 500. Sama paleta barw spełnia w 100% wymagania zakresu DCI-P3, a całość prezentowana jest w rozdzielczości 2880×1800. Z kolei m.in. w grach docenimy podniesioną częstotliwość odświeżania obrazu do 120 Hz, której wykorzystanie możemy zmaksymalizować za sprawą wsparcia dla technologii NVIDIA G-SYNC.

Przy okazji wspieraj polski gaming

Akcja Lenovo i Polski Gaming stanowi świetne zwieńczenie tego, co oferuje Legion Slim 5 14″. Kupując omawianego laptopa, wspieramy rodzimych wydawców gier i sami możemy poznać nowe, ciekawe tytuły. Otóż w ramach obowiązującej promocji wraz z zakupem sprzętu otrzymujecie aż 6 kodów do gier z listy, która składa się z kilkudziesięciu pozycji. Znajdziecie na niej między innymi takie tytuły jak Timberborn, Medieval Dynasty, Frostpunk, Ghostrunner 1 i 2 lub Postal. To Wy decydujecie, które gry chcecie zgarnąć, aczkolwiek szczególną uwagę zwróćcie m.in. na serię Ghostrunner, która wspiera technologię RTX ON i DLSS, więc uzyskacie znacznie lepszą jakość w połączeniu z Legion Slim 5 14″.

Akcja trwa do końca maja i obejmuje nie tylko model Legion Slim 5 14″. W promocji bierze udział wiele propozycji komputerów, laptopów i konsolę Legion Go od Lenovo, a wszelkie szczegóły czekają na Was na stronie promocji, którą znajdzie pod powyższym linkiem. W końcu niezależnie od tego, w jaki sposób będziemy wykorzystywać możliwości komputera z certyfikatem NVIDIA RTX Studio, zawsze powinniśmy znaleźć chwilę wolnego czasu na rozrywkę.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Lenovo

Motyw