Zestaw różnych modeli smartfonów iPhone wyświetlających różne aplikacje i funkcje, takie jak muzyka, dzwonki, kalendarz oraz śledzenie aktywności.

Kradzież z magazynu UPS. Pracownik wyniósł sprzęty Apple o wartości 1,3 mln dolarów

2 minuty czytania
Komentarze

Jak donosi Global News, były pracownik firmy UPS, zajmującej się dostawami i logistyką, został oskarżony o kradzież produktów Apple o wartości 1,3 miliona dolarów z magazynu w Winnipeg w Kanadzie. W magazynie firmy pracował od 10 lat, ale działalnością przestępczą zajął się dopiero na przestrzeni ostatniego roku.

Kradzież urządzeń Apple z magazynu UPS. Magazyn z wieloma kartonami i pracownikami w kamizelkach odblaskowych zajmującymi się logistyką.
Fot. UPS / materiały prasowe

Kradzież z magazynu UPS

Według dokumentów sądowych między lipcem 2023 a styczniem 2024 roku 30-letni Orville Martirez Beltrano ukradł około 866 produktów Apple o wartości 1,3 mln dolarów z magazynu UPS przy King Edward Street. Od 2013 roku pracował tam jako lokalny kierownik sortowni — w styczniu 2024 roku firma rozwiązała z nim umowę. A już 22 stycznia Beltrano został aresztowany.

Policja postawiła mu zarzuty kradzieży oraz posiadania mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa – Beltrano nie był w stanie udowodnić pochodzenia posiadanych przez siebie pieniędzy i przedmiotów. Policja wystąpiła do sądu o konfiskatę domu, samochodu, gotówki oraz rachunków bankowych oskarżonego.

Trzy smartfony Apple leżące na błękitnym tle obok notatnika i kawałka kartonu.
Fot. Arnel Hasanovic /Unsplash

Co się stało ze skradzionymi sprzętami Apple?

 Beltrano rzekomo sprzedawał skradzione towary na platformie Kijiji (kanadyjski odpowiednik OLX), przyjmując gotówkę i przelewy bankowe. Funkcjonariusze wykonali nakaz przeszukania jego domu i pojazdu w południowym Winnipeg, gdzie znaleźli 9 000 dolarów w gotówce, laptopa Mac i biżuterię o wartości ponad 9 100 dolarów. Beltrano przyznał się nie tylko do kradzieży produktów z logo nadgryzionego jabłka — z magazynu UPS kradł również biżuterię.

Kluczowe dowody w jego sprawie obejmowały wpłaty gotówkowe na kwotę ponad 230 000 dolarów, zakup domu w dzielnicy South Pointe w Winnipeg za 630 000 dolarów oraz samochodu za 60 000 dolarów. 

Źródło: Global News. Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw