Kolarz jedzie po drodze, a przed nim trzy przysłonięte smartfony wyświetlające aplikację fitness z analizą mocy, najlepszych osiągnięć i analizą zysku wysokości.

Najnowsza aktualizacja Strava zachwyci rowerzystów. Czekali na tę zmianę od dawna

2 minuty czytania
Komentarze

Wielu profesjonalistów i amatorów publikuje swoje osiągnięcia w „sieci społecznościowej dla sportowców”. Najnowsza aktualizacja Strava na pewno ucieszy szczególnie rowerzystów, bo biegacze mają tę funkcję od dawna. Wprowadzone zostają bowiem opcje, które pomogą mierzyć ich wydajność i porównywać się z innymi.

Najnowsza aktualizacja Strava – Spis treści

Funkcja Best Efforts for Ride dostępna

Aktualizacja Strava. Osoba w kolarskim stroju trzymająca kierownicę roweru szosowego z zamocowanym smartfonem.
Fot. Strava / materiały prasowe

Strava, popularna aplikacja dla entuzjastów aktywności fizycznej, wprowadza nową funkcję skierowaną do rowerzystów, nazywaną Best Efforts for Ride. Jak podaje Tom’s Guide, znana już z wersji dla biegaczy opcja jest teraz również dostępna dla miłośników dwóch kółek, i oferuje szczegółowe dane dotyczące ich wydajności i osiągnięć.

Dzięki aktualizacji Strava użytkownicy mają teraz dostęp do jeszcze bogatszego zestawu danych, które pomagają w monitorowaniu i rejestrowaniu osiągnięć. Dodatkowe kategorie umożliwiają dokładniejszą analizę postępów i ułatwiają stawianie nowych celów. Best Efforts for Ride oferuje również wizualizację pięciu najlepszych wysiłków w ujęciu historycznym dla każdego roku korzystania z aplikacji, co pozwala na dokładne śledzenie postępów z roku na rok.

Osoba na rowerze jedzie po drodze wzdłuż wybrzeża, a zintegrowany w obraz ekran aplikacji Strava pokazuje rekord najdłuższej przejażdżki rowerowej użytkownika wynoszący 100,88 km.
Fot. Strava / materiały prasowe

Funkcja jest dedykowana jedynie subskrybentom i pozwala na analizę własnych rekordów w różnych kategoriach, takich jak dystans, wzrost wysokości, największe podjazdy, moc oraz czas. Jest to rozwinięcie wcześniejszej oferty aplikacji i odpowiada na potrzeby rowerzystów, którzy stanowią znaczącą część użytkowników Strava. Niestety, tylko tych, którzy opłacili abonament. Wiele z opcji jest za darmo, ale jeśli zdecydujemy się na subskrypcję, jest to koszt 7,99 euro (ok. 34 zł) miesięcznie lub 49,99 euro (ok. 215 zł) rocznie.

Nie tylko na rower

Interfejs aplikacji do planowania tras z trzema ekranami pokazującymi różne szlaki z mapami i szczegółami dotyczącymi dystansu i przewyższenia.
Fot. Strava / materiały prasowe

Strava to także jedna z najlepszych aplikacji do biegania. Program pozwala na śledzenie aktywności fizycznej użytkownika za pomocą GPS, oferując szczegółowe dane na temat przebytej trasy, prędkości, czasu trwania aktywności czy spalonych kalorii.

Dla biegaczy aplikacja oferuje funkcje takie jak analiza tempa, porównywanie segmentów trasy z innymi użytkownikami oraz ustanawianie osobistych rekordów. Strava motywuje również do społecznej interakcji poprzez możliwość udostępniania swoich osiągnięć, wyzwań oraz uczestnictwa w wirtualnych klubach.

Źródło: Tom’s Guide, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Strava / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

    Motyw