Google Pixel Watch 2 smartwatch
LINKI AFILIACYJNE

Nowa funkcja Google Maps trafia na smartwatche. Teraz się nie zgubisz

2 minuty czytania
Komentarze

Po zapowiedziach producenta nowa funkcja Google Maps udostępniana jest na smartwatche z systemem Wear OS. Tym samym osoby, które korzystają z możliwości inteligentnych zegarków, będą mogły z ich poziomu otrzymywać wskazówki dotyczące podróżowania. I mowa tutaj o zwykłym poruszaniu się pieszo, ale i o publicznym transporcie.

Nowa funkcja Google Maps dla smartwatchy z Wear OS

Zdjęcie dwóch inteligentnych zegarków wyświetlających opcje transportu publicznego z odliczaniem czasu przybycia i czasu podróży. Nowa funkcja Google Maps z Wear OS.
Fot. Google, zrzut ekranu

Aktualizacja aplikacji Map Google dla systemu Wear OS oznaczona jest numerem 11.119.0702.W i jest powoli udostępniania użytkownikom na całym świecie. Google już kilka tygodni temu zaprezentowało nowe funkcje, które mają być wykorzystywane w smartwatchach opierających się na ich systemie operacyjnym, a wskazówki dotyczące podróżowania są jedną z nich. Od teraz użytkownicy inteligentnych zegarków mogą spać spokojnie z wiedzą, że zawsze znajdą drogę do domu. Jeżeli ich sprzęty mają możliwość korzystania z transmisji danych, nie ma też konieczności posiadania przy sobie smartfona.

Teraz z poziomu zegarka można będzie wyznaczyć dla siebie najszybszą trasę z danego punktu do wybranej lokalizacji. Można także od razu kierować się do zapisanych w Mapach miejsc, jak dom czy praca. Aplikacja pozwala na wybieranie trasy, która jest połączeniem np. jazdy na rowerze z wędrówką pieszą, ale także i transportem publicznym. Dzięki temu wszystkie potrzebne informacje o tym, jak dotrzeć do wybranego przez nas punktu, będą wyświetlane na tarczy smartwatcha. Jeżeli będziemy połączeni z kontem Google, na pewno uda się zapisać najlepsze lokalizacje. Jeśli jesteś zalogowany nie na swoim profilu, sprawdź, jak wylogować się z konta Google. Możesz też sprawdzić, jak wyłączyć Asystenta Google.

Mała zmiana, ale przydatna

Czarny smartwatch z informacją o nadchodzącym pociągu Starlit Line na platformie 1 o 9:38, który przyjedzie za 6 minut, na tle zielono-czarnego graficznego tła z ikoną Map Google w dolnej części obrazu.
Fot. Google / zrzut ekranu

Nowa funkcja aplikacji dla smartwatchy może być przydatna szczególnie wtedy, kiedy znajdujemy się w innym mieście, niż mieszkamy. Mowa więc tutaj o wszelkiego rodzaju podróżach turystycznych czy też biznesowych. Aktualizacja oprogramowania z pewnością będzie dla niektórych osób przydatna. Warto też przypomnieć, że wśród wielu najlepszych smartwatchy dostępnych na rynku, część korzysta właśnie z Wear OS. Mowa tutaj oczywiście o sprzętach od samego Google, czyli Pixel Watch 2, ale też i inteligentnych zegarkach od Samsunga, jak Galaxy Watch6.

Źródło: 9to5Google. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw