Trzy laptopy z otwartymi klapami na pochyłej, szklanej platformie z neonowymi zielonymi pasami. Ostatni laptop wyświetla grę ze Spider-Manem.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Sprzęty do pracy z AI. Trwa promocja na mocne pecety i laptopy

3 minuty czytania
Komentarze

AI szybko i intensywnie wkroczyło w każdą dziedzinę naszego cyfrowego życia. Pokazało, że w kilka sekund potrafi zrobić coś, czego my nie zrobilibyśmy wcale albo na co musielibyśmy poświęcić znacznie więcej czasu. Aby w jak największym stopniu wykorzystać potencjał tej technologii, warto zainwestować w odpowiednie sprzęty do pracy z AI. Sprawdziliśmy, jakie produkty są rekomendowane, by działać ze sztuczną inteligencją i wybraliśmy dla Was kilka z nich.

Sprzęty do pracy z AI — promocja Komputronik. Napis: "AI'EM FRIENDLY! Wszystko, czego potrzebujesz, by działać ze sztuczną inteligencją".
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

ASUS ROG Strix SCAR 16

Jeśli zależy wam na opcjach AI, to warto zainwestować w komputer z kartą graficzną z rodziny GeForce RTX 40, tj. 4070, 4080 lub 4090. Pozwala to na przykład skorzystać z technologii DLSS, napędzanej nowymi rdzeniami Tensor czwartej generacji i akceleratorem przepływu optycznego układów graficznych GeForce RTX z serii 40. Karty korzystają ze sztucznej inteligencji do tworzenia dodatkowych klatek i poprawy jakości obrazu.

Laptop gamingowy Asus ROG Strix na otwartej stronie z widocznym logo ROG na ekranie, otoczone informacjami o specyfikacji technicznej w sklepie internetowym.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Jednym z najmocniejszych laptopów, które pozwolą wykorzystać potencjał AI, jest gamingowy laptop Asus ROG Strix SCAR 16. Oferuje procesor Intel Core i9, 32 GB pamięci RAM, dysk o pojemności 1 TB oraz grafikę Nvidia GeForce RTX 4080. To produkt rekomendowany do pracy z AI, który z łatwością poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami i aplikacjami.

Warto dodać, że komputer ten ma obecnie niższą cenę, i to aż o 1000 złotych (choć trzeba przyznać, że sam komputer do najtańszych nie należy). A dodatkowo, wraz z zakupem tego laptopa, możecie dostać dysk przenośny SanDisk Portable SSD 1TB za złotówkę. Standardowa cena tego dysku to 369,99 złotych. Ta promocja potrwa do wyczerpania zapasów.

MSI Katana 17

Sprzęty do pracy z AI są najczęściej mocne, ale drogie. Jeśli jednak aż tak wyśrubowana konfiguracja nie jest wam potrzeba i wolicie kupić laptopa do grania w niższej cenie, to spójrzcie na model MSI Katana 17.

Dwa laptopy MSI z serii Katana otwarte na białym tle; jeden z nich widziany od przodu, drugi od tyłu; obok specyfikacje i opcje konfiguracji na stronie internetowej.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Komputronik Pro X714 [A12] 

Jeśli preferujecie rozwiązania stacjonarne, to jest spory wybór komputerów, które podołają wszelkim grom czy zadaniom w pracy, do której zaangażowana zostanie sztuczna inteligencja. Tutaj wybraliśmy komputer, który nie tylko oferuje mocną specyfikację, ale dostępny jest też w promocji, w ramach której można kupić 34-calowy, zakrzywiony monitor LG 34WP65CP-B – 34” | VA | 160Hz | UWQHD | HDR za połowę ceny (tj. za 814,50 zł).

Czarna jednostka centralna Komputronik Pro X714 z wybranymi specyfikacjami, m.in. procesor Intel Core i7, karta graficzna RTX 4070 i system Windows 11 Pro.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Mamy tu do czynienia z urządzeniem bazującym na procesorze Intel Core oraz komponentach ASUS. Procesor Intel Core i7-14700F to wydajna jednostka, która nie ma jednak zintegrowanej grafiki — trzeba go połączyć z dodatkową kartą graficzną. W przypadku opisywanego modelu jest to Nvidia GeForce RTX 4070 z ray tracingiem oraz wydajnością podkręcaną przez SI dzięki technice DLSS 3. Do tego 64 GB pamięci RAM, oraz dwa dyski o łącznej pojemności 6 TB. Nie trzeba oddzielnie kupować systemu — komputer ma Windows 11 Pro.

Oczywiście opisywane urządzenia obejmują zaledwie część modeli, które rekomendowane są do pracy z AI, zwłaszcza pod kątem programistów, twórców i graczy. Nie zapomnijmy o urządzeniach mobilnych, wśród których wybijają się najnowsze smartfony z rodziny Samsung Galaxy S24. Jeśli interesują was niedrogie komputery do grania, to zerknijcie na nasze zestawienie gamingowych zestawów komputerowych do 3000 złotych albo gamingowych laptopów do 4000 złotych.

Źródło: Komputronik. Zdjęcie otwierające: nVidia / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

    Motyw