LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Mały iPhone 15 o 900 zł taniej niż u Apple. To dobry moment na zakup

3 minuty czytania
Komentarze

Obecnie coraz trudniej o kompaktowy telefon, natomiast Apple od lat staje na wysokości zadania. Mały iPhone 15 to przedstawiciel najnowszej generacji sprzętu. Urządzenie oferuje świetną jakość wykonania i jeszcze lepszy system operacyjny.

Mały iPhone 15 w dobrej cenie

Zdjęcie czarnego iPhone'a 15 128GB z przodu i tyłu na stronie internetowej sklepu Komputronik.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Za sprzęt u naszego partnera trzeba zapłacić niecałe 4000 złotych. Cena jest niższa o 900 złotych niż w oficjalnym sklepie Apple. Mały iPhone oferuje przede wszystkim fantastyczny system operacyjny, do którego przekonałem się w trakcie recenzji iPhone 15 Pro. Polecany model jest pierwszym podstawowym modelem Apple z funkcją Dynamic Island. Są to przydatne i estetyczne animacje wyświetlane wokół wycięcia w górnej części wyświetlacza. Mały iPhone 15 oferuje 6,1-calowy ekran OLED. Częstotliwość odświeżania wynosi zaledwie 60 Hz, natomiast jest to jedyny minus panelu. Jasność, ostrość i kolory stoją na wysokim poziomie.

Za wydajność urządzenia odpowiada nowoczesny procesor Apple A16 Bionic. Smartfon oczywiście dostanie nadchodzącą aktualizację do iOS 18. Zastosowane materiały i jakość wykonania mogą się podobać. Apple oferowało kiedyś iPhone’y w wersji mini, natomiast piętnastka to najmniejszy telefon z serii 15. Waga sprzętu to zaledwie 171 gramów.

iPhone 15 — opinie użytkowników

Zbliżenie na różowe i czarne smartfony z podwójnymi aparatami i przyciskami bocznymi.
Fot. Komputronik / materiały prasowe

Smartfony Apple to klasa sama w sobie. Sprzęty mają mnóstwo fanów. Czytanie opinii użytkowników to czysta przyjemność. Poniżej zamieszczam kilka komentarzy na temat sprzętu, które opublikowano na stronie Komputronik (pisownia oryginalna).

Wszystko w jak najlepszym porządku. Telefon w pełni zgodny z moimi oczekiwaniami wobec niego. Zdecydowanie polecam zakup każdemu.

Ocena 5/5

To już piętnasta edycja iPhone’a – dla mnie to dopiero piąty iPhone na przestrzeni 10 lat – wszystkie działają bezproblemowo do chwili obecnej. Mnie najbardziej przekonuje filozofia Apple – możemy w 100% poświęcić nasz czas na pracę lub zabawę, a Firma dostarcza świetnie zaprojektowanych, stabilnych sprzętowo i programowo narzędzi – nie musimy zgłębiać tajników inżynierii komputerowej.

Ocena 5/5

Doskonały smartfon do codziennego użytku. Ma wszystko, co potrzeba. Działa szybko. Robi świetne zdjęcia i nagrania.

Ocena 5/5

iPhone 15 — kluczowe elementy specyfikacji:

Procesora, czy RAMu w urządzeniach Apple nie ma sensu porównywać nawet z małymi smartfonami z Androidem, ponieważ działają na zupełnie innym systemie. Zastosowane podzespoły powinny zapewnić bezproblemową pracę na kilka lat. Przed zakupem warto przemyśleć, ile pamięci potrzebujemy. Jeśli 128 GB to za mało, polecam dopłacić do pojemniejszego wariantu.

 • Ekran: 6,1 cala, OLED z:
  • rozdzielczością: 2556 x 1179 pikseli;
 • Pamięć wbudowana: 128 GB;
 • RAM: 6 GB;
 • Procesor: Apple A16 Bionic;
 • System: iOS 17
 • Komunikacja: Wi-Fi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax), Bluetooth 5.3, NFC;
 • Złącza: USB-C
 • Aparaty:
  • główny 48 MP
  • ultraszerokokątny 12 MP
  • frontowy 12 MP
 • Bateria: 3 349 mAh;
 • Wymiary: 147.6 x 71.6 x 7.8 mm
 • Waga: 171 g.

Źródło: Komputronik, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe, montaż Krzysztof Wilamowski

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw