Kobieta w okularach i słuchawkach na uszach korzysta z telefonu komórkowego, siedząc przy oknie w samolocie.
LINKI AFILIACYJNE

Nowe oszustwo wymierzone w ludzi, którzy podróżują. Bardzo łatwo dać się nabrać

2 minuty czytania
Komentarze

Każde udane oszustwo jest kreatywne, jednak w przypadku najnowszego sposobu, z jakiego korzystają przestępcy, możemy mówić o naprawdę błyskotliwym sposobie na wyłudzenie pieniędzy. Co ważne, na wiadomości od oszustów muszą uważać przede wszystkim osoby, które sporo podróżują – w szczególności liniami Lufthansa.

Oszustwo na linie lotnicze – nowy sposób na kradzież gotówki

Oszustwo na linie lotynicze - grafika do tekstu. Dzwoniący telefon z podpisem nieznany numer
Fot. ronstik / GettyImages

W ostatnich dniach byliśmy świadkami potężnego strajku personelu naziemnego niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Ze względu na protesty w ciągu dwóch dni odwołano aż 900 lotów. Taki stan rzeczy mocno wpłynął na plany wielu osób podróżujących prywatnie, ale także służbowo. Naturalnie część z nich, która niespodziewanie znalazła się w centrum strajku – miała prawo odczuwać niepokój. Niestety, ale tego typu nastroje szybko wykorzystują oszuści.

W ten sposób powstał nowy sposób na okradanie podróżnych. Mowa tu o fałszywych stronach internetowych oraz wiadomościach mailowych, które podszywają się pod linie lotnicze Lufthansa. Oszuści nakłaniają zagubionych podróżnych do podania swoich danych, a także danych kart płatniczych. Naturalnie jest to prosta droga do stracenia oszczędności oraz wplątania się w nieprzyjemne sytuacje.

Atak wymierzony w podróżujących liniami Lufthansa

Jeden z użytkowników platformy X opublikował także pewien ze sposobów oszustów, którzy podszywają się pod profile Lufthansy. W tym przypadku było to konto wysyłające wiadomości prywatne do osób, które niedawno podróżowały niemieckimi liniami lotniczymi.

Tłumaczenie: Całkiem kiepskie doświadczenie w lataniu klasą biznes z @lufthansą, zakończone brakiem bagażu dla mnie i mojej żony w miejscu docelowym. Nie będę już z nimi latał.
Co więcej, prawie zostałem oszukany.

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, wiele osób decyduje się na wykupienie usług VPN. Przypomnijmy, że są to wirtualne sieci prywatne, dzięki którym korzystanie z internetu jest zdecydowanie bardziej chronione, co wpływa na prywatność użytkowników.

Źródło: Wiadomości WP. Zdjęcie otwierające: GaudiLab / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw