Osoba korzystająca z laptopa, na ekranie którego wyświetlona jest strona główna Google, obok komputera jest doniczka z kwiatami i telefon komórkowy.
LINKI AFILIACYJNE

VPN Chrome. Najlepiej oceniane wtyczki pozwalające ukryć lokalizację

3 minuty czytania
Komentarze

Interesuje was VPN Chrome? Chrome Web Store zawiera całkiem sporo narzędzi pozwalających ukryć lokalizację. Można w prosty sposób dodać je do swojej przeglądarki. Wybraliśmy dla was wtyczki, które są najlepiej oceniane przez użytkowników i jednocześnie mają dużą liczbę opinii. Kierowaliśmy się tym, że więcej warty jest wskaźnik ocen 4,9 oparty na tysiącach głosów, niż 5,0 na podstawie zaledwie kilku opinii.

Tekst zawiera afiliację do Surfshark VPN.

VPN Chrome. 3 najlepsze wtyczki

grafika VPN chrome - Hola VPN
Fot. Hola VPN / materiały prasowe

Hola VPN

Patrząc na wtyczki Chrome dające możliwość korzystania z VPN, jednymi z najlepszych ocen cieszy się Hola VPN. Występuje ona w wersji płatnej oraz darmowej. Narzędzie ma średnią 4,9 na podstawie ponad 361 tysięcy ocen, co stanowi niemałe osiągnięcie. Według opisu Hola VPN to usługa pozbawiona reklam, która pozwala odwiedzać strony internetowe zablokowane w kraju, w którym znajduje się użytkownik.

Grafika VPN Chrome - My IP Hider VPN
Fot. My IP Hider VPN / materiały prasowe

My IP Hider VPN

Czas na kolejne wtyczki Chrome. Druga propozycja to My IP Hider VPN. Wtyczka może pochwalić się średnią 4,8 na podstawie ponad 4 tysięcy ocen. Narzędzie pozwala ukryć swój prawdziwy adres IP, by odwiedzać niedostępne w danej lokalizacji strony www. Rozszerzenie możemy dodać do przeglądarki bezpłatnie, lecz za niektóre funkcje trzeba zapłacić.

zrzut ekranu VPN chrome - Urban VPN Proxy
Fot. Chrome Web Store, zrzut ekranu

Urban VPN Proxy

Trzecie narzędzie to Urban VPN Proxy. Wtyczka ma średnią 4,7 na podstawie 28 tysięcy ocen, co świadczy o tym, że jest to dodatek doceniany przez użytkowników VPN Chrome. Wtyczka ma za zadanie umożliwić nam maskowanie swojego adresu IP. Narzędzie ma też wbudowaną funkcję blokowania reklam.

Pozostałe wtyczki Chrome. Rozszerzenie Surfshark VPN

Oczywiście w Chrome Web Store narzędzi typu VPN jest znacznie więcej. Wspomnieć można choćby o wtyczce Surfshark mającej ok. miliona użytkowników. Jeśli macie czas, możecie sami przetestować różne rozwiązania.

VPN Chrome. Jak dodać wtyczkę do przeglądarki?

Żeby dodać wybrane narzędzie typu VPN do swojej przeglądarki, postępujemy zgodnie ze wskazówkami z poniższej listy:

  • Otwieramy przeglądarkę Chrome;
  • Przechodzimy do Chrome Web Store;
  • Korzystając z wyszukiwarki, odnajdujemy wtyczkę, która nas interesuje;
  • Wybieramy daną wtyczkę, a następnie klikamy przycisk „Dodaj do Chrome”;
  • Przeglądarka wyświetli nam komunikat z informacją o uprawnieniach wtyczki. Wybieramy „Dodaj rozszerzenie”.

Jeśli jakieś narzędzie ostatecznie nam nie podpasuje, nic nie szkodzi. W prosty sposób możemy usunąć rozszerzenie i dodać inne.

Zdjęcie otwierające: Nathana Rebouças / Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw