Telewizor Samsung QLED na tle o różowych odcieniach wyświetlający dynamiczne abstrakcyjne grafiki w różowym i pomarańczowym kolorze.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Samsung QLED z 4K teraz w lepszej cenie. Szkoda przegapić taką okazję

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung QLED to sprzęt, który może zmienić to, jak podchodzimy do oglądania telewizji czy streamingu. W końcu mówimy tutaj o Smart TV oferującym rozdzielczość 4K UHD i w cenie, która nie uderzy nas mocno po kieszeni. Dla osób, które szukają akurat 50-calowego telewizora, ten model może okazać się idealny.

Samsung QLED QE50Q60CAU w dobrej cenie

Telewizor Samsung QLED oznaczony modelem QE50Q60CAU wyświetlający żywe kolory, umieszczony na stronie sklepu Komputronik z zaznaczonymi opcjami rozmiaru ekranu i danymi technicznymi obok.
Fot. Komputronik, zrzut ekranu

Zanim przejdziemy dalej, warto pokrótce wyjaśnić, czym właściwie jest technologia QLED. To unowocześniona wersja LCD, która do podświetlania wykorzystuje diody LED z warstwą nanokryształków, które nazywane są też kropkami kwantowymi. Dzięki zastosowaniu tej technologii telewizor jest w stanie wyświetlać bardziej nasycone kolory, a i możemy dostrzec na ekranie więcej szczegółów, niż w klasycznych LCD.

Warto więc zainteresować się modelem Samsung QLED QE50Q60CAU, który ma przekątną ekranu 50 cali. To wprawdzie mniej, niż najczęściej kupowane i polecane przez nas 55-calowe telewizory, ale to i tak odpowiednia wielkość do salonu czy nawet sypialni. Oczywiście urządzenie oferuje rozdzielczość 4K UHD (3840×2160 pikseli, odświeżanie do 60 Hz) oraz rozbudowany system Smart TV od Samsunga. Dzięki niemu użytkownik dostaje możliwość oglądania seriali na Netflix, Disney+ czy w zasadzie na każdej z większych platform streamingowych. Dodatkowo można wykorzystać telewizor do tego, by stanowił domowe centrum zarządzania inteligentnymi sprzętami.

Salon z inteligentnymi urządzeniami domowymi, telewizor wyświetla interfejs systemu SmartThings, a ikony Wi-Fi symbolizują połączenie z różnymi urządzeniami, takimi jak głośnik, oświetlenie i odkurzacz automatyczny.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Nie zabrakło oczywiście dekodera pozwalającego na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej już w nowym standardzie oraz mocnych głośników (20 W). Na pokładzie znajduje się także moduł Wi-Fi, pozwalający na bezprzewodowe połączenie z siecią. Podsumowując, to ciekawy i niedrogi sprzęt, który teraz można kupić taniej o 200 złotych.

Specyfikacja Samsung QE50Q60CAU

Nowoczesny telewizor Samsung z płaskim ekranem wyświetlający abstrakcyjną grafikę w odcieniach różu i pomarańczu.
Fot. Komputronik, zrzut ekranu
EkranQLED, 50 cali
Rozdzielczość3840 x 2160 pikseli, 4K UHD
Odświeżanie60 Hz
System Smart TVTizen
Głośniki2 x 10 W, 2.0
Złącza3 x HDMI, 2 x USB, LAN, Common Interface, wejście antenowe RF
Wymiary1118,3 x 681,7 x 224 mm
Waga11,8 kg z podstawą; 11,5 kg bez podstawy
Tabela prezentująca specyfikację telewizora Samsung QE50Q60CAU.

Źródło: Komputronik. Zdjęcie otwierające: Samsung, materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.