Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją InPost w ręku, stojąca przed paczkomatem InPost.
LINKI AFILIACYJNE

InPost zmienia godziny graniczne odbiorów przesyłek. Koniecznie sprawdź swój Paczkomat

2 minuty czytania
Komentarze

InPost wprowadza aktualizację przypisania kodów pocztowych w ramach organizacji podziału strefowego. W praktyce to oznacza, że zmienią się godziny graniczne nadań paczek za pośrednictwem Paczkomatów. Zmiana nastąpi za kilka dni, więc to dobry moment, by sprawdzić, czy musimy zacząć inaczej nadawać nasze przesyłki.

Dlaczego godziny graniczne są ważne w Paczkomatach InPost?

Kurier inPost wiezie furgonetką przesyłki do Paczkomatu samochodem ekologicznym
Fot. InPost / mat. prasowe

Znajomość godzin granicznych odbioru przesyłek z najbliższych Paczkomatów jest niezwykle istotna, jeżeli zależy nam na czasie dostarczenia paczki. Jeżeli np. tak jak w mojej strefie godziną graniczną jest 16:00, to najlepiej, gdybym do tego czasu umieścił zaplanowaną przesyłkę w skrytce.

Gdy tak się stanie, paczka jeszcze tego samego dnia opuści Paczkomat, a ja będę mieć pewność, że max. w ciągu 2 dni roboczych przesyłka pojawi się w skrytce adresata. Gdybym np. wysłał przesyłkę po godz. 16:30, ta zostałaby dopiero odebrana następnego dnia, sztucznie tym samym przedłużając czas doręczenia. Informacja ta jest najbardziej cenna dla osób, które często sprzedają towary z ogłoszeń na OLX lub Allegro.

Jak sprawdzić godziny graniczne Paczkomatów w dowolnej okolicy?

Zrzut ekranu interfejsu użytkownika systemu przesyłek z polem do wpisywania kodu pocztowego oraz przyciskiem "Sprawdź", informujący o strefie A dla podanego kodu pocztowego 30-638, opcjach nadania paczki i zamówienia odbioru kuriera do godziny 16:00.
Fot. InPost / własny zrzut ekranu

Niezależnie od zmian, jakie zajdą 12 lutego 2024 r., sprawdzenie godzin granicznych nie powinno stanowić żadnego problemu. Wystarczy, że wejdziemy na dedykowaną stronę InPost do sprawdzania godzin odbiorów.

Tam następnie wpisujemy kod pocztowy, przy którym znajduje się najczęściej odwiedzany przez nasz Paczkomat. Strona internetowa powinna się wówczas odświeżyć, a my zobaczymy informację o godzinie granicznej tak jak na grafice powyżej. Warto mieć tę wiedzę z tyłu głowy, bo i adresaci Waszych przesyłek z pewnością będą Wam wdzięczni.

Zdjęcie otwierające: InPost / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.