Trzy smartfony Infinix z różnymi kolorowymi wzorami na tylnej stronie, ułożone w poziomie na ciemnym tle z geometrycznymi kształtami.

Będziesz mógł zmienić kolor obudowy. E-Color Shift w smartfonach Infinix [CES 2024]

2 minuty czytania
Komentarze

Pisaliśmy już o nowościach zaproponowanych przez Infinix: ładowaniu smartfona na odległość oraz uzupełnianiu energii w ekstremalnych temperaturach. Ale to nie wszystko, czym ostatnio zaskoczyła nas ta firma. Otóż podczas targów CES 2024 zaprezentował jeszcze jedną nowość. Chodzi o technologię E-Color Shift, która pozwoli ustawiać różne kolory i wzory na obudowie smartfona.

Reklama smartfonów Infinix z technologią E-Color Shift, przedstawiająca różne modele telefonów z unikalnymi, kolorowymi wzorami na tylnym panelu.
Fot. Infinix / materiały prasowe

Czym jest technologia E-Color Shift?

To technologia bazująca na umieszczonych w przezroczystym płynie naładowanych elektrycznie pigmentach, które w prosty sposób pozwalają na zmianę wyglądu powierzchni wyświetlacza — w tym przypadku jest nim obudowa telefonu.

Infinix korzysta tu z E-Ink Prism 3, produktu firmy e-ink, który zadebiutował podczas CES 2023. Wyświetlacz ten składa się z mikrostruktur zawierających cząsteczki koloru o dodatnich i ujemnych ładunkach. Po zastosowaniu różnych napięć pole elektryczne wewnątrz mikrostruktur ulega zmianie, co powoduje ruch odpowiednich cząstek koloru, a następnie wyświetlany jest pożądany kolor. Infinix nazywa tę technologię przełomową innowacją i zapowiada, by przygotować się na olśniewającą zmianę.

Infinix twierdzi, że dzięki technologii E-Color Shift użytkownicy będą mogli personalizować obudowę swojego smartfona bez obaw o baterię, ponieważ ta technologia praktycznie nie wymaga zasilania. Firma chce umożliwić do 60 obszarów personalizacji, z których każdy obsługiwać będzie różne kolory.

Jak działa e-ink Prism 3?

W kwestii samej technologii firmy e-ink można dodać, że wyświetlacze e-Ink Prism 3 łączą w sobie tradycyjne materiały dekoracyjne z cyfrową technologią. Składają się z warstwy białych i kolorowych mikrokapsułek, wypełnionych cieczą elektrostatyczną, która kontroluje ich kolor. Za pomocą prądu elektrycznego można zmieniać polaryzację cieczy, co powoduje zmianę koloru widocznego na powierzchni folii. Możliwy jest wybór spośród ośmiu kolorów (cyjan, magenta, biały, czarny, żółty, czerwony, zielony i niebieski) oraz łączenie ich ze wzorami w celu tworzenia bogatych, dynamicznych powierzchni.

Cztery różnokolorowe konceptualne samochody o futurystycznym wyglądzie, każdy na innym jednolitym tle: czerwonym, purpurowym, niebieskim i zielonym.
Przykład zastosowania e-ink Prism 3 w motoryzacji. Koncepcyjny samochód BMW
Fot. e-ink / materiały prasowe

E Ink Prism 3 jest materiałem o wielu zaletach. Jest trwały, elastyczny i może być łatwo cięty, kształtowany i integrowany z różnymi podłożami. Jest również energooszczędny, dzięki czemu może być zasilany bateriami lub energią odnawialną.

Źródło: MySmartPrice, e-ink. Zdjęcie otwierające: Infinix / X

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.