Wnętrze nowoczesnego salonu z dużym oknem wychodzącym na panoramę miasta o zachodzie słońca, z widocznym obrazem artysty Gustava Klimta "Pocałunek" na przezroczystym wyświetlaczu.

Nowy telewizor LG robi ogromne wrażenie. Ale o cenę lepiej nie pytajcie [CES 2024]

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowszy telewizor LG pokazuje, że rewolucje i w tym obszarze są możliwe. Podczas trwających targów CES 2024 widzieliśmy już wiele nowości, ale takiego gadżetu jak LG Signature OLED T jeszcze masowy konsument nie mógł kupić. Półprzezroczysty ekran, będący fantastyczną ozdobą dla domu. Niestety, jeśli zastanawiacie się nad ceną tego sprzętu, to najpewniej nie będziecie mogli sobie na ten ekran pozwolić.

Jak działa półprzezroczysty, nowy telewizor LG?

Telewizor LG jako Akwarium z kolorowymi rybami tropikalnymi w nowoczesnym wnętrzu.
Fot. CNET / YouTube

Telewizor LG Signature OLED T może działać jako zwykły, 77-calowy ekran. Dopiero jednak gdy rozwiniemy jego czarny filtr, zobaczymy, że wewnątrz mebla jest jeszcze sporo miejsca. Nie bez powodu, gdyż efekt przezroczystości ma sprzyjać wyświetlaniu trójwymiarowych efektów, które nie byłyby możliwe na klasycznych urządzeniach.

Mężczyzna i kobieta stoją przed telewizor LG Signature OLED T z wyświetlonym interfejsem użytkownika zawierającym aplikacje takie jak Live TV, Prime Video, Disney+, Hulu i inne.
Fot. LG / Flickr / mat. prasowe

Po co właściwie jest trick z przezroczystością? Wyobraźcie sobie, że macie kulturalną domówkę, gracie sobie w planszówki, a zamiast telewizji w tle, chcecie sobie posłuchać muzyki. Nic prostszego, włączacie kawałki z głośnika, a na ekranie ustawiacie motyw kominka lub akwarium. Przezroczysty ekran tworzy unikalne poczucie głębi, przez co macie wrażenie, że rybki rzeczywiście pływają w Waszym telewizorze. Zdecydowanie łatwiej dostrzeżecie to na materiale wideo, dlatego załączam relację z kanału CNET na YouTube.

Kiedy telewizor LG Signature OLED T trafi do sprzedaży?

Jeżeli producent się pospieszy, LG Signature OLED T może być pierwszym półprzezroczystym ekranem, który trafi do masowej sprzedaży, jeszcze w 2024 roku. Cena nie jest jeszcze znana, ale myślę, że możemy mówić raczej o dziesiątkach tysięcy, aniżeli tysiącach złotych.

Jak zauważa redakcja The Verge, LG zastanawia się jeszcze, czy nowy telewizor sprzedawać w pakiecie z umeblowaniem, czy rozdzielić może to na dodatki do osobnego zakupu. Moim zdaniem i tak na taki ekran zdecyduje się użytkownik z segmentu premium, więc takiego klienta wypadałoby potraktować, jak należy i dać mu meble w gratisie.

Zdjęcie otwierające: LG / Flickr / mat. prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.