automat paczkowy stojący przy ścianie budynku

Automaty paczkowe w nowej formule. Konkurent Paczkomatów wdraża nowość

3 minuty czytania
Komentarze

SwipBox oraz Peak Technologies chcą zrewolucjonizować zakupy bezcłowe. Umożliwić mają to automaty paczkowe na lotniskach. Rozwiązanie click&collect (kliknij i odbierz) zostało już wdrożone w pierwszej lokalizacji.

Automaty paczkowe SwipBox na lotnisku

Rozwiązanie click&collect łączy możliwości firm SwipBox oraz Peak Technologies. Na lotniskach mają być ustawiane automaty paczkowe SwipBox Infinity, które nie wymagają stałego mocowania ani zewnętrznego ładowania, dzięki czemu można je łatwo przestawiać. Z automatów mają korzystać pasażerowie, którzy na lotniskach będą mogli odebrać przesyłki bez stania w kolejkach w strefach bezcłowych.

automaty paczkowe stojące przed budynkami obok stojaków na rowery w zimowym krajobrazie
Fot. SwipBox/mat. prasowe

Dodanie automatów paczkowych jako opcji odbioru pozwala naszym sprzedawcom detalicznym oferować jeszcze wyższy poziom komfortu. W rzeczywistości najbardziej w urządzeniach z linii Infinity urzekła nas elastyczność. Czas instalacji automatu wynosi zaledwie dziesięć minut, co ułatwia dodawanie kolejnych schowków w okresach szczytowych, jak na przykład sezonach świątecznych, gdy ruch na lotniskach jest wzmożony.

Rene Schrama, dyrektor zarządzający Peak Technologies Europe.

SwipBox oprócz automatów ma zapewnić aplikacje mobilne potrzebne przy dostawach oraz odbiorach przesyłek. Omawiane rozwiązanie zostało już wdrożone na jednym z lotnisk w Irlandii. W najbliższym czasie można spodziewać się debiutu automatów SwipBox na terenach kolejnych portów lotniczych.

Wierzymy, że wspólnie dostarczymy bardzo atrakcyjną usługę, która będzie wykorzystywana na lotniskach na całym świecie. Nasze marki mają doskonałą synergię. Jestem pewien, że gdy tylko detaliści doświadczą rozwiązania „click&collect”, zrobimy bardzo dynamiczny krok naprzód w rozwoju e-commerce.

Kasper Cort, CCO SwipBox.

Paczkomat na lotnisku w Warszawie

paczkomat na lotnisku
Fot. Lotnisko Chopina w Warszawie

Automaty paczkowe na lotnisku nie są zupełnie nową koncepcją. Jedną z takich maszyn można znaleźć w Warszawie. Pojawiła się ona tam jednak w ramach innego przedsięwzięcia.

Paczkomat na Lotnisku Chopina służy podróżnym, których przedmioty zostały zakwestionowane podczas kontroli bezpieczeństwa. Pasażer, który znalazł się w kłopotliwej sytuacji, nie musi wyrzucać niedozwolonego przedmiotu ani nadawać go bagażem rejestrowanym. Zamiast tego może nadać daną rzecz w paczkomacie i wysłać ją np. w okolice własnego domu.

Paczkomat znajduje się w przejściu Fast Track, konkretnie w strefie kontroli bagażu E. Posiadacz niedozwolonego przedmiotu może skorzystanie z usług firmy InPost. Pracownik Służby Ochrony Lotniska umieszcza w takiej sytuacji przedmiot w worku strunowym i zabezpiecza zawartość. Podróżujący jest kierowany do przejścia Fast Track, gdzie po wykupieniu szybkiego przejścia może zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w maszynie.

Źródło: SwipBox/informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: SwipBox / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.