Laptop Acer Chromebook na biurku z otwartym oprogramowaniem do edycji wideo, w tle inne komputery na ciemnym biurku oyświetlonym zielonym światłem LED.

Utracona funkcja laptopów. Tani gadżet z Temu pozwala ją przywrócić

2 minuty czytania
Komentarze

Wbrew różnym opiniom o Temu, coraz częściej przekonuję się, jak wiele przydatnych gadżetów można wyrwać praktycznie za bezcen. Opisywany w tym artykule przedmiot jest co prawda nieco droższy. Aczkolwiek, i tak tańszy, niż podobne sprzęty z dużych sieci handlowych. Sprawdźmy więc, co może wzbogacić nie tylko dowolnego laptopa, ale też i wiele komputerów stacjonarnych.

Zewnętrzny napęd DVD-RW do laptopa lub komputera PC

Zewnętrzny napęd DVD podłączony kablem USB z częściowo wysuniętą płytą DVD na białym tle, przydatny do laptopa.
Fot. Temu / materiały prasowe

Wbrew pozorom, w 2023 r., napęd DVD-RW nie musi być na sztywno zamontowany wewnątrz komputera PC lub laptopa. Niestety, najczęściej jest tak, że napęd DVD-RW jest nieobecny w kupowanym przez nas zestawie i jeżeli mocno potrzebujemy czytnika płyt CD i DVD, należy wyposażyć się w niego na własną rękę. Napęd DVD-RW przydaje się coraz rzadziej, powiedzmy to sobie wprost. W dobie setek gigabajtów dostępnych na dyskach twardych, kartach pamięci oraz w internetowej chmurze, maksymalna pojemność płyty DVD+R DL (8,5 GB) nie robi na nikim wrażenia.

Niemniej jednak czasami warto mieć takie urządzenie w pogotowiu. Przykładowo, ja swój napęd wykorzystałem w mijającym roku po to, by sprawdzić stan swoich gier na nośnikach CD i DVD (tworzenie obrazów płyt z aplikacją do nagrywania). Z pewnością wielu z Was posiada również archiwalne płyty DVD z wydarzeń rodzinnych (komunie, wesela), które również wypadałoby w najbliższym czasie zarchiwizować. Wbrew pozorom, płyty CD oraz DVD nie będą działać wiecznie.

Ile zapłacimy za zewnętrzny napęd DVD-RW na Temu?

Zewnętrzny napęd DVD na białym tle.
Fot. Temu / materiały prasowe

Napęd DVD-RW działający przez wejście USB 2.0 nie jest drogą inwestycją. Ta powinna zamknąć się w 70 złotych, gdzie produkty z sieci handlowych często przebijają barierę 100 złotych. Jak to bywa z Temu, największym problemem jest czas oczekiwania na dostawę. Ten zwykle wynosi od 12 do 14 dni. Za dostarczenie produktu i tak nie zapłacicie, bo nawet w poświątecznych warunkach, jego cena przekracza minimalną wartość koszyka.

zdjęcie otwierające: mikali / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw