LINKI AFILIACYJNE

Nowa nawigacja od Garmina. Jest zasilana słońcem i może działać wiecznie

2 minuty czytania
Komentarze

Garmin wprowadza na rynek nową wersję nawigacji z serii eTrex. Tym razem innowacyjne urządzenie wykorzystuje energię słoneczną, co przekłada się na niemal nieograniczony czas pracy. W związku z tym eTrex Solar to propozycja idealna, dla każdego miłośnika dalekich górskich wędrówek.

Nawigacja od Garmina, która może działać wiecznie

Fragment siedziby producenta Garmin z logo w górnej części budynku
Fot. Materiały prasowe Garmin

eTrex Solar to najnowszy sprzęt z serii eTrex, który właśnie został zaprezentowany i wypuszczony na rynek przez firmę Garmin. Nawigacja wykorzystuje energię słoneczną, co jest niezwykle ważną informacją dla wszystkich obieżyświatów spędzających długie godziny na szlakach czy w odległych lokalizacjach. Okazuje się bowiem, że dzięki zastosowaniu tej technologii urządzenie może działać praktycznie cały czas bez konieczności uzupełniania baterii prądem z gniazdka czy powerbanku. Jakby tego było mało, nawet bez korzystania z ładowania słonecznego, eTrex Solar może pracować do 1800 godzin w trybie ekspedycyjnym.

Omawiane właśnie urządzenie oferuje zaawansowane funkcje połączenia z aplikacją Garmin Explore, dostępną na smartfony z systemem iOS i Android. Użytkownicy mogą korzystać z nieograniczonego magazynowania danych w chmurze, planować trasy na następny dzień, otrzymywać powiadomienia smartfonowe, a nawet aktualizacje geocachingu na żywo. Dodatkowo aplikacja umożliwia dostęp do prognoz pogody w czasie rzeczywistym, co jest nieocenione podczas długich wypraw.

Zobacz też: Wyszukiwarka Google będzie działać nieco inaczej. Właśnie zapowiedziano szereg nowości

Jednakże kluczową cechą eTrex Solar jest jego wyjątkowa dokładność pozycjonowania dzięki wsparciu dla wielu pasm GPS. Urządzenie zapewnia bardziej precyzyjne śledzenie lokalizacji w trudniejszych środowiskach niż standardowy GPS. Co więcej, dokładnie tak jak w poprzednich modelach z serii, eTrex Solar został wyposażony w cyfrowy kompas, który zapewnia dokładny kierunek nawet podczas postoju. Urządzenie posiada certyfikat IPX7, co z kolei oznacza, że jest dostosowane do nawet najtrudniejszych warunków pogodowych.

eTrex Solar jest już dostępny w sprzedaży, a jego sugerowana cena detaliczna to 249,99 dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to około tysiąca złotych. Tymczasem, jeśli wolelibyście spożytkować taką kwotę na telefon, odsyłam do naszego tekstu o smartfonach do 1000 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.