LINKI AFILIACYJNE

Google Pixel Watch 2 kontra Apple Watch Series 9. Porównujemy najnowsze inteligentne zegarki

Google Pixel Watch 2

Pixel Watch 2 to dosyć smukły inteligentny zegarek o dużych możliwościach. Jeśli macie telefon z Androidem i odpowiedni budżet, możecie rozważyć jego zakup.


Apple Watch Series 9

Apple Watch jest większy i bardziej stylowy. Przede wszystkim jednak to sprzęt, który może być świetnym uzupełnieniem dla posiadaczy iPhone’a.


Jesteśmy tuż po premierze zegarka Pixel Watch 2, a we wrześniu poznaliśmy Apple Watch’a Series 9. Jeśli zastanawialiście się, które z tych urządzeń wybrać, to dobrze trafiliście. Sprawdźcie, jakie są podobieństwa i różnice między tymi modelami i który lepiej sprawdzi się w waszym przypadku.

Google Pixel Watch 2 i Apple Watch Series 9. Podobieństwa i różnice

Zacznijmy od budowy obu zegarków, bo widać tu istotne różnice. Pixel Watch 2 ma okrągłą tarczę, a Apple Watch Series 9 przypominającą prostokąt, lecz z zaokrąglonymi rogami. Co jest lepsze? Cóż, to w dużej mierze kwestia gustu, choć w niektórych momentach na ekranie zegarka od firmy z nadgryzionym jabłkiem zmieści się więcej treści. Tym bardziej że wyświetlacz Apple Watch’a jest po prostu większy. Choć Apple nie podaje konkretnej wartości (i zależy ona też od wybranego wariantu smartwatcha), to jest ona na pewno większa, niż skromne 1,2″ w zegarku od Google.

Oba zegarki są wodoodporne, Apple twierdzi nawet, że w przypadku jego urządzenia jest to wodoodporność 50 m i można bez przeszkód w nim pływać. Pixel Watch 2 z wodoszczelnością 5ATM też nie powinien zostać uszkodzony przy pływaniu na powierzchni, ale nurkowanie z nim raczej byśmy odradzali.

Apple Watch Series 9 ma dwukrotnie więcej wbudowanej pamięci (64 GB vs 32 GB), a także nowsze standard Bluetooth (5.3 vs 5.0). Niewątpliwie bardzo istotną różnicę stanowi system. Pixel Watch 2 pracuje pod kontrolą Wear OS 4, a Apple Watch ma WatchOS 10. Oczywistym jest zatem, że zegarek od Google to propozycja dla posiadaczy smartfonów z Androidem, a Apple Watch jest urządzeniem dla tych, którzy mają iPhony.

Ceny Pixel Watcha 2 zaczynają się od 349 dolarów (ponad 1500 zł w bezpośrednim przeliczeniu), Apple Watch Series 9 wiąże się z wydatkiem przynajmniej 2249 zł. Tyle tylko, że zakup zegarka od Google może być w naszym kraju znacznie utrudniony. Firma konsekwentnie pomija bowiem Polskę w oficjalnej dystrybucji swoich urządzeń. Z zakupem Apple Watcha w Polsce problemów nie ma.

Google Pixel Watch 2 i Apple Watch Series 9. Co wybrać?

Apple Watch Series 9 jest większy i ma inny kształt tarczy. Poza tym jest trochę droższy, ale znacznie łatwiej dostępny w naszym regionie. Ostateczny wybór zegarka zależy jednak w dużej mierze od tego, z jakiego smartfona korzystamy. Dla posiadaczy telefonów z Androidem odpowiedni będzie Pixel Watch 2, dla tych, którzy mają iPhone’a, słuszny wybór to Apple Watch.

Jeśli w najbliższym czasie planujecie wymianę telefonu, zajrzyjcie do naszych rankingów smartfonów, np. do 2000 zł. Mamy też zestawienia słuchawek dousznych, wideorejestratorów samochodowych oraz klasycznych telefonów z klawiaturą.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw