LOKOWANIE PRODUKTU: KIVI

Telewizor do kuchni, a może do pokoju dziecka? Na to musisz zwrócić uwagę

4 minuty czytania
Komentarze

Kolejna edycja targów IFA już za nami. W Berlinie poznaliśmy szereg różnorakich nowości z wielu sektorów rynku. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Wam coś zupełnie nietypowego. Firma KIVI, którą możecie znać z oferowania telewizorów Smart TV w bardzo niskich cenach, postanowiła pokazać produkty skierowane do… konkretnych pomieszczeń. W końcu TV nie musi być tylko w salonie lub sypialni. Często też stawiamy je w innych pokojach i w tym konkretnym przypadku mowa jest o pokoju dla dzieci oraz kuchni.

Nowe telewizory z myślą o kuchni i pokoju dziecka

Myśląc o zakupie nowego TV, wcześniej przewidujemy, gdzie on będzie stał docelowo, aby określić chociażby odpowiednią przekątną ekranu. Badania KIVI przeprowadzone wśród konsumentów pokazują, że istotne jest również pomieszczenie, a co za tym idzie przeznaczenie telewizora. W ten sposób powstała nowa linia produktowa, która zwie się TURN ON KIVI. ROOM BY ROOM ze swoimi pierwszymi przedstawicielami: KIVI KidsTV i KIVI KitchenTV. Nazwy doskonale tłumaczą przeznaczenie, więc poznajcie pierwszy z produktów.

Model przeznaczony dla dzieci to 32-calowy telewizor FullHD, który wyróżnia się przede wszystkim swoim designem. Obudowa Smart TV została niejako wykonana z klocków, co najzwyczajniej w świecie pozwala rozbudowywać ją w stylu pociechy. Co by nie martwić się o szybkie zniszczenie KIVI KidsTV, matryca chroniona jest przez wytrzymałe szkło hartowane, które ma minimalizować zarysowania i inne uszkodzenia. Co by nie martwić się o przewrócenie sprzętu, ten mocujemy w docelowym miejscu z pomocą specjalnych naklejek z zestawu. Poza tym firma nie zapomniała o ochronie wzroku najmłodszych, więc dostępna jest technologia Low Blue Light, ograniczająca szkodliwe światło niebieskie. Wisienką na torcie jest wbudowana lampka nocna.

Przenosimy się z pokoju dziecka i idziemy do kuchni, gdzie możemy zamontować KIVI KitchenTV. Po raz kolejny mówimy o 32-calowej matrycy FullHD, na której prezentowany jest Android TV 11 z pełną obsługą głosową. Tym sposobem możemy sterować telewizorem bez konieczności wycierania co chwilę rąk podczas gotowania, a same posiłki możemy przygotować ze wsparciem setek aplikacji. Oczywiście KIVI też w tej propozycji przygotowało specjalną konstrukcję. Sprowadza się ona do zastosowania uchwytu ściennego, który pozwala dostosowywać ustawienie TV w szerokim stopniu — tak naprawdę w każdym momencie, w zależności od naszych preferencji. Do tego na pokładzie znalazł się czujnik dymu. Tak, tak, to telewizor ostrzeże nas przed potencjalnym pożarem, gdy coś za długo się nam gotuje lub piecze.

Montaż na ścianie staje się prostszy i daje więcej możliwości

Skoro o mocowaniu na ścianie mowa, to również w tym zakresie KIVI postanowiło pokazać ciekawe nowości na IFA. Ich cecha wspólna? Dożywotnia gwarancja. Przechodząc już do konkretów, tak naprawdę mówimy o trzech rodzajach i powyżej widzicie model Basic. Pozwala on powiesić telewizor na ścianie tak, aby odległość pomiędzy nimi wynosiła 20 mm. W opcji jest również wersja z możliwością pochylenia TV pod kątem 8 stopni.

Idąc dalej, pokazuje nam się model Slim i jak sama nazwa wskazuje, jest to chudszy uchwyt, a przez to pozwala powiesić TV na ścianie w odległości 17 mm. Uproszczona konstrukcja ogranicza jednocześnie poziom skomplikowania montażu.

Na koniec najbardziej rozbudowany uchwyt o nazwie Motion, którym KIVI chce pokazać się osobom potrzebującym… bardziej swobodnych telewizorów. W zależności od modelu możemy przechylać TV od -15 stopni do 10 stopni. Z kolei kąt obrotu może wynosić od -90 do 90 stopni.

Pozostałe telewizory również zostały odświeżone

Na sam koniec KIVI odświeżyło swoją linię tradycyjnych telewizorów na 2024 rok. Wciąż możemy liczyć na atrakcyjne ceny i szeroką gamę modeli, która obejmuje od 24 do 65 cali. W odmianach 43 i 55-calowych, które często trafiają do sypialni, pojawiła się lampka nocna AlumiGlow, pozwalająca zrelaksować się przed snem. Oczywiście wciąż są to propozycje Smart TV za sprawą obecności Android TV (11). Na pokładzie nowych TV od KIVI znalazł się szereg nowoczesnych technologii na czele z HDR, MEMC, Max Vivid, a także coś dla graczy, czyli specjalny tryb do optymalizacji wydajności obrazu. Wisienką na torcie jest nowy pilot, którego nie zgubicie, bo jego obudowa świeci w ciemności.

Kiedy będziecie mogli kupić powyższe nowości? Już niedługo, bo zarówno nowe telewizory, w tym te do kuchni i do pokoju dziecka, jak i uchwyty na ścianę trafią do sklepów w czwartym kwartale 2023 roku. Tymczasem dajcie znać w komentarzach, która z nowości najbardziej przypadła Wam do gustu?

Lokowanie produktu: KIVI

Motyw