Jak włączyć tryb ciemny w aplikacji Messenger? To banalnie proste

2 minuty czytania
Komentarze

Messenger jest jedną z tych aplikacji, które swobodnie pozwalają na działanie w trybie ciemnym. Dla mnie to — w kontekście nowoczesnych smartfonów — najważniejszy wynalazek obok płatności NFC i szybkiego ładowania. Tylko właśnie, najpierw trzeba wiedzieć, jak w ogóle go włączyć. Z tym poradnikiem jednak, będzie to niezwykle proste!

Tryb ciemny w Messenger — przechodzimy do działania

Messenger
fot. Brett Jordan / Pexels

Sytuacja jest o tyle zabawna, że Meta niedawno podjęła decyzję o wyłączeniu aplikacji Messenger Lite, której fani od lat błagali o implementację trybu ciemnego. Teraz już wiemy, dlaczego tak się nie stało. Program przestanie działać 18 września 2023 r. Jeżeli więc z niego korzystacie, warto spojrzeć na to, jak wylogować się z Messengera, zanim będzie już za późno.

My wróćmy jednak do trybu ciemnego na pełnej wersji aplikacji. Przede wszystkim, należy najpierw odpalić Messengera. Później klikamy na trzy poziome paski, umieszczone w lewym górnym roku ekranu. Wyświetli nam się poboczne menu, w którym aktywujemy przycisk ustawień, oznaczony klasyczną zębatką.

Messenger
fot. Szymon Baliński / android.com.pl

Teraz wystarczy, że w panelu ustawień odnajdziemy sekcję Tryb Ciemny. Tam będą dostępne aż trzy opcje: Włączony, Wyłączony oraz System. Ostatni wybór dostosuje tryb wyświetlania do tego, z którego korzystamy codziennie na platformie Android lub iOS.

Jak sprawdzić, czy tryb ciemny jest włączony w systemie Android?

To również nie jest trudna sprawa. Wystarczy, że przeciągniecie palcem na ekranie głównym z góry do dołu, by wyświetlić panel skrótów i kontrolek. Jedną z nich powinien być tryb ciemny. Jeżeli jest zapalona, to znaczy, że kompatybilne aplikacje automatycznie będą dostosowywane do tego ustawienia. Jeśli nie, należy ją zapalić, klikając stosowny przycisk.

fot. Szymon Baliński / android.com.pl

Alternatywnie, możemy też wejść do Ustawień, kliknąć sekcję Ekran i jasność, a następnie wybrać tryb ciemny z pierwszego panelu opcji na górze. Jak widzicie, nic prostszego!

fot. materiały prasowe/Meta, opracowanie własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw