LINKI AFILIACYJNE

Przenośna pralka. Ranking najciekawszych opcji, które pozwalają robić pranie w każdym miejscu

Zaktualizowano
przenośna pralka

Adler AD 8055

Niedroga i lekka przenośna pralka, którą warto zabrać na dłuższy wyjazd.


ELECTRO-LINE PB40-8A

Niezwykle cicha przenośna pralka, niewiele droższa od poprzedniej opcji.


przenośna pralka

Lusia XPB68-668SA2

Droższa przenośna pralka na działkę lub przyczepę kempingową.


Przenośna pralka — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przede wszystkim, waga. Przenośna pralka do gadżet, który często będziemy transportować, dlatego też nie ma co niepotrzebnie nadwyrężać organizmu. Owszem, samochód przewiezie i 19-kilogramowe urządzenie, ale co namęczymy się przy załadunku, to nasze.

Warto też spojrzeć na to, ile kilogramów prania będziemy w stanie do tej pralki wrzucić. Opisywane poniżej pralki przyjmują od 3 do prawie 7 kg ubrań, co powinno wystarczyć na dłuższe i krótsze wyjazdy, gdzie pralko-suszarka to tylko senne marzenie.

Sam bym również zastanowił się nad rzeczywistym przeznaczeniem takiej przenośnej pralki. Czy przebywamy długo poza domem i potrzebujemy alternatywnego źródła czystych ubrań? A może mamy działkę lub przyczepę kempingową, w której taka przenośna pralka może sobie swobodnie stać. Cóż, niezależnie od potrzeb, poniższe gadżety powinny spełnić Wasze wymagania.

Adler AD 8055 – tania i przenośna pralka

przenosna pralka
fot. Komputronik

Mamy do czynienia z dość standardową przenośną pralką. Ale i też jednocześnie tanią. Za ten gadżet nie zapłacimy więcej, niż 250 złotych. Pozwala ona wrzucić do 3 kg prania, choć w przypadku wirowania to już zaledwie 1 kg. Jej maksymalna moc to 400 W. Przenośna pralka waży tylko 6 kg, więc nie obciąży zbytnio samochodowego bagażnika.

ELECTRO-LINE PB40-8A – cicha przenośna pralka

przenosna pralka
fot. Media Expert

Ten konkretny model jest niewiele droższy (ok. 50 złotych) od Adler AD 8055, ale oferuje też nieco więcej. Udźwig prania to już 4 kg. Co ciekawe, producent jednak nie wspomina słowem o tym, jaka jest maksymalna pojemność w kontekście wirowania. No i ta przenośna pralka potrzebuje nieco mniej mocy, bo 380 W. Jest też niezwykle prosta w użyciu, wystarczy tylko ustawić czas prania (max. 15 minut, można robić to w kilku cyklach).

Lusia XPB68-668SA2 – przenośna pralka do kampera

przenośna pralka
fot. Media Expert

Zawodnik wagi ciężkiej, i to dosłownie. Lusia XPB68-668SA2 waży aż 19 kg. Gadżet obsługuje aż 6,8 kg prania oraz 5,5 kg wirowania. Spora przewaga, jeśli mówimy o konkurencyjnych urządzeniach. No i sama prędkość wirowania zbliża się tu do 1400 obr./min. Urządzenie posiada kilka osobnych programów prania, a jego maksymalna moc to 375 W. Jest co prawda znacznie droższe od pozostałych przenośnych pralek obecnych w rankingu, ale też ma adekwatnie większe możliwości.

Przenośna pralka — najczęściej zadawane pytania

Czym powinna charakteryzować się dobra przenośna pralka?

Najważniejsze to zadowalający udźwig prania w stosunku do podstawowej wagi urządzenia. Dodatkowe funkcje to zawsze atut, choć trudno ich się spodziewać w gadżetach za 200-300 złotych.

O czym należy pamiętać przy zakupie przenośnej pralki?

Udźwig prania nigdy nie będzie równy udźwigowi wirowania. Są to również bardzo niszowe urządzenia, dlatego warto sprawdzić dodatkowe informacje w instrukcji PDF lub na stronie producenta.

Gdzie można zastosować przenośną pralkę?

Na działce, w przyczepie kempingowej lub w akademiku, jeśli dostęp do publicznych pralek jest problematyczny.

fot. materiały prasowe/Brivelle

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.