google play

Ciemny motyw w Google Play będzie ciemniejszy. Zmiany wizualne w sklepie nadchodzą

1 minuta czytania
Komentarze

Wszystkie aplikacje Google w trybie ciemnym tak naprawdę nie są bardzo ciemne. Można powiedzieć, że ten ciemny jest bardziej szary, niż czarny, co nie wszystkim zawsze odpowiada. Być może Google postanowiło coś z tym zrobić, poczynając od Google Play, w którym to tryb ciemny jest teraz jeszcze ciemniejszy.

Ciemniejszy tryb ciemny w Google Play

Dotychczasowy kod koloru w tym trybie to 1F1F1F. W najnowszej wersji zastosowano kod 131314, dający nieco ciemniejsze tło, które jednak w dalszym ciągu pozostaje odcieniem szarości. Miłośnicy OLED-ów ciągle nie będą aż tak zachwyceni, jakby chcieli, bo do prawdziwej „czerni OLED” wciąż daleko. Przypomnijmy, że technologia ta pozwala wygaszać piksele, co z kolei skutkuje głębokim czarnym kolorem na wyświetlaczach.

Różnicę widać szczególnie przy bezpośrednim porównaniu, szczególnie na przykładzie dolnego paska, który jest teraz widocznie jaśniejszy od reszty tła. Zmiany zauważył portal 9to5Google.com na urządzeniu z zainstalowaną wersją sklepu Google Play o oznaczeniu 37.0.22-29. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Mountain View testuje nowe odcienie szarości w swoich aplikacjach, chociaż jeszcze nie na wszystkich telefonach możecie się spodziewać innego koloru interfejsu.

Co więcej, Google zdecydowało się porzucić funkcję Dynamic Color w Sklepie Play i zastąpiło ją po prostu niebieskim kolorem.

A jeśli nie wiecie, jak wylogować się z konta Google i jak wyłączyć asystenta Google na urządzeniach mobilnych z Android i iOS oraz komputerze, zerknijcie na nasz poradnik.

Źródło: 9to5Google.com

Motyw