LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Dobra waga łazienkowa. Ranking polecanych modeli

Zaktualizowano
waga łazienkowa

Eldom GWO250B

Ta waga łazienkowa jest dostępna w naprawdę niskiej cenie. Sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach.


waga łazienkowa

Blaupunkt BSM711BT

Model, który oferuje całkiem sporo w niewygórowanej cenie. Do atutów można zaliczyć wytrzymałość oraz duży, czytelny wyświetlacz.


waga łazienkowa

Withings Body Cardio

Budżet was nie ogranicza, zależy wam natomiast na jak największej liczbie dodatkowych funkcji? Sprawdźcie tę propozycję.


Jednym ze sprzętów, które często są kupowane do domu, jest waga łazienkowa. Zakup tego urządzenia nie wydaje się szczególnie dużym wyzwaniem, jednak należy pamiętać o kilku sprawach, by być zadowolonym z podjętej decyzji. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając wagę łazienkową oraz sprawdzamy, którymi modelami warto się zainteresować.

Waga łazienkowa. Jak ją wybrać?

Podobnie jak w przypadku wielu innych sprzętów RTV i AGD, tak i wybierając wagę łazienkową, dobrze jest zwrócić uwagę na jakość wykonania danego modelu. Nie chcemy w końcu, by urządzenie zostało uszkodzone z błahego powodu. Waga łazienkowa powinna być solidnie wykonana. Wybór konkretnego materiału to już nasza decyzja, za którą będą szły pewne wady i zalety. Tworzywo sztuczne jest tanie, ale raczej mało trwałe. Szklana waga łazienkowa też potrafi kosztować bardzo niewiele, jednak waży więcej i może się stłuc. Dobrym wyborem może być aluminium, a nawet drewno, jednak to materiały rzadko stosowane. Najczęściej spotkamy szklane wagi.

Kolejny aspekt dotyczy głównej funkcjonalności wagi, jaką jest pomiar wagi użytkownika. Tu kluczowe są dwa elementy: maksymalna waga użytkownika oraz dokładność pomiaru. Upewnijmy się, zaglądając do specyfikacji danego modelu, czy waga bez problemu wytrzyma nasz ciężar, a także czy oferuje możliwie dokładne pomiary. W tej drugiej kwestii pomocne mogą być też opinie użytkowników danej wagi, którzy np. mieli możliwość porównania jej z innymi modelami i wiedzą, czy wszystkie urządzenia pokazywały tę samą wartość.

Nie bez znaczenia są też dodatkowe funkcje, takie jak choćby analiza składu ciała, pomiar tkanki tłuszczowej i mięśniowej. To opcje, które przypadną do gustu szczególnie osobom aktywnym fizycznie, dbającym o swoją formę. Nie miejmy jednak złudzeń, że waga za kilkadziesiąt złotych zaoferuje nam dokładne, profesjonalne pomiary. Jeśli szukamy taniego urządzenia, skupmy się na tym, by było ono dobrze wykonane i oferowało dokładne pomiary naszej wagi. Wybieranie modelu pod kątem zaawansowanych funkcji ma sens, o ile dysponujemy dużym budżetem.

Waga łazienkowa. Propozycje modeli

Przejdźmy do propozycji konkretnych wag łazienkowych, którymi można się zainteresować.

Tania waga łazienkowa

waga łazienkowa

Jeśli priorytetem jest dla nas niska cena, możemy zainteresować się modelem Eldom GWO250B. To waga łazienkowa wykonana ze szkła, która wytrzymuje ciężar do 150 kg. Wyniki pomiaru odczytujemy z prostego elektronicznego wyświetlacza, urządzenie waży z dokładnością do 100 g. Jeśli chodzi o funkcje, na wyposażeniu są te najbardziej podstawowe: automatyczne wyłączanie i wskaźnik rozładowania baterii. Mimo to sprzęt zbiera pozytywne opinie.

Niedroga, a wytrzymała

waga łazienkowa

Kolejna propozycja może spodobać się osobom, którym także zależy na niskiej cenie urządzenia, ale oczekują, że waga łazienkowa będzie przystosowana do większych ciężarów. Model Eufy Smart Scale C1 wytrzymuje obciążenie do 180 kg. Ma elektroniczny wyświetlacz i współpracuje z aplikacjami na urządzenia z Androidem oraz iOS. Pamięć sprzętu pomieści 16 użytkowników. Waga mierzy też masę mięśniową, tkankę tłuszczową oraz zawartość wody w organizmie, choć w tej półce cenowej trzeba brać poprawkę na to, że pomiary mogą nie być bardzo dokładne.

Uniwersalna waga łazienkowa

waga łazienkowa

Niezbyt droga, ale trudno ocenić ją jako typowo budżetowy model. Wytrzymała (maksymalne obciążenie do 180 kg), z dużym, czytelnym wyświetlaczem, dzięki czemu wyświetlane liczby powinny być czytelne dla szerokiego grona użytkowników. Blaupunkt BSM711BT wydaje się być dobrym, uniwersalnym wyborem. Dodatkowo ta waga łazienkowa współpracuje z aplikacją mobilną i dokonuje pomiarów zawartości wody w organizmie, tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz masy kości. Zabrakło jedynie pamięci pomiaru.

Od Fitbit

waga łazienkowa

Jeśli używacie urządzeń Fitbit, to ich dopełnieniem może być waga łazienkowa Aria Air. Ten szklany model świetnie się prezentuje. Wytrzymuje ciężar do 180 kg, ma elektroniczny wyświetlacz, oblicza BMI i mierzy poziom tkanki tłuszczowej. Urządzenie współpracuje z dedykowaną aplikacją.

Zaawansowana waga

waga łazienkowa

Withings Body Cardio to model, który zdecydowanie nie należy do tanich. Ma jednak wszechstronne zastosowania i zbiera bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Urządzenie pamięta 8 użytkowników, wytrzymuje ciężar do 180 kg, mierzy masę kości, mięśni, wody w organizmie, a nawet udział tkanki tłuszczowej w części brzusznej. Jeśli dysponujecie sporym budżetem i chcecie, by waga zapewniała jak najwięcej ponad zwykłe sprawdzanie, ile waży użytkownik, zdecydowanie możecie rozważyć ten model.

Dobra waga łazienkowa. Podsumowanie

Dobra waga łazienkowa nie musi być droga. Już modele za kilkadziesiąt złotych oferują dosyć dokładne pomiary i sprawdzą się w podstawowych zastosowaniach. Jeśli zależy nam na tym, by waga sprawdzała także skład naszego ciała oraz komunikowała się ze smartfonem, musimy wydać więcej – od ok. 100 do kilkuset złotych.

zdjęcie główne: Fitbit

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw