Dwa smartfony Apple iPhone w ludzkich dłoniach, które wymieniają się danymi
LINKI AFILIACYJNE

Jeśli czekasz na iPhone 15 – możesz zacierać ręce. Są nowe doniesienia zza kulis

3 minuty czytania
Komentarze

Apple szykuje odświeżenie w akumulatorach. iPhone 15 ma zostać wyposażony w nową technologię ogniw, zapewniającą szereg usprawnień. Na co liczyć może użytkownik?

iPhone 15 zadziała dłużej

iPhone 15

Pojemność akumulatora nie jest czymś, co Apple zdradza na konferencjach. Takie informacje można jednak znaleźć i kiedy się w nich zagłębimy, okaże się, że baterie w smartfonach producenta zmieniają się symbolicznie. W przypadku iPhone’ów Pro było to kolejno: 3046, 2815, 3095 i 3200 mAh od modelu 11 Pro do 14 Pro. Ratunek przynieść ma technologia akumulatorów w stosach (ang. stacked battery).

Z lewej zwykły akumulator, po prawej akumulator w stosach, który ma trafić do iPhone 15 (Fot. Greenpow)

Na grafice dostrzec można, że przy wykorzystaniu technologi stosów, do akumulatora zmieścić można więcej mAh. Nie jest to jednak rewolucja, bo Greenpow na swojej stronie informuje o 5% wzroście pojemności przy tych samych rozmiarach. Zakładając, że rozmiary akumulatora w iPhone 15 Pro względem 14 Pro się nie zmienią, liczyć można na 160 mAh więcej. Pojemność to nie wszystko, nowa technologia może wpłynąć na mniejsze nagrzewanie się urządzenia, a sam akumulator może być bardziej żywotny.

Różnica powinna być odczuwalna, ale najwięcej skorzystają osoby posiadające mały telefon. Niedawno pojawiły się przecieki, że najnowsze iPhone’y mogą być grubsze, więc przestrzeni na akumulator może być więcej, a przeskok w mAh prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej odczuwalny. Przeczytać też można, że technologia stosów pozwoli zredukować koszt produkcji, co jest istotne dla takich gigantów technologicznych. Jeśli potrzebujesz iPhone z pojemnym ogniwem, ale nie możesz czekać, sprawdź model iPhone 14 Plus.

Bateria w iPhone 14 – opinie są podzielone

Fot. Krzysztof Wilamowski/android.com.pl

Akumulator jest kategorią, w której zawsze znajdzie się coś do poprawy, w końcu każdy użytkownik doceni nawet niewiele dłuższy czas pracy. W sieci można zauważyć, że opinie na temat baterii w iPhone 14 są mieszane. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że iPhone potrafi działać dłużej w porównaniu do telefonów Samsunga. Nie brakuje też głosów, komentujących, że żywotność baterii jest stosunkowo niska i oferuje ograniczone możliwości.

Testy przeprowadzone przez Tom’s Guide na smartfonie iPhone 14 pokazują, że czas działania urządzenia może być dłuższy niż u konkurencji. Bateria o pojemności 3,279 mAh pozwoliła na 9 godzin i 28 minut surfowania w internecie. Mimo stosunkowo małej baterii, iPhone 14 przewyższył Galaxy S22 z większym akumulatorem 3,700 mAh. Ten wytrzymał 8 godzin i 2 minuty. Test polegał na ciągłym surfowaniu po internecie przez 5G przy ustawieniu jasności ekranu na 150 nitów

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw