Miliarder Elon Musk znany jest z ciekawych projektów. Sztuczna inteligencja zainteresowała właściciela Twittera. Zadeklarował on, że xAI przewyższy możliwościami ludzki umysł.
Sztuczna inteligencja przewyższy ludzkość i to do 2029 roku
Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk. Zaprezentował on właśnie projekt xAI. Ma on na celu stworzenie sztucznej inteligencji, która zrozumieć ma naturę wszechświata. Jednym z pierwszych Tweetów xAI jest pytanie o najbardziej podstawowe kwestie, które zostają bez odpowiedzi. Z takimi problemami radzić ma sobie xAI.
Miliarder przekonywał, że najbezpieczniejszą metodą na zbudowanie sztucznej inteligencji jest zaprojektowanie takiej, która „jest ciekawa jak to możliwe i szuka prawdy”. Poinformował także, że xAI przebije możliwości ludzkiego umysłu „mniej więcej do 2029 roku”. Elon Musk oraz jego zespół nie będzie miał jednak łatwego zadania, bo obecnie swoją pozycję umacnia ChatGPT, a Google Bard niedawno zaliczył polską premierę. Aby skorzystać z istniejących narzędzi, wystarczy nawet mały telefon, czy laptop gamingowy do 3000 zł. Warto zauważyć, że nie wszystkie projekty Muska są strzałem w dziesiątkę. Od momentu przejęcia Twittera powstają nowe kontrowersje, a wizytówka w postaci Tesli niedawno wyprodukowała pojazd Cybertruck, który pokazano już w 2019 roku.
Sztuczna inteligencja xAI może być jednak sukcesem. Projekt poszczycić się może wysokiej klasy specjalistami. Nad AI pracować będą osoby związane z AlphaStar, AlphaCode, Inception, Minerva, GPT-3.5, and GPT-4. Na stronie projektu zobaczyć też można zachętę do uzupełnienia zespołu wraz z formularzem.
Chatboty AI w 2023 – co potrafią?
Obecnie znaleźć można mnóstwo chatbotów wykorzystujących AI. Wymienić można ChatGPT, Perplexity AI, Jasper, YouChat i wiele więcej. Jeśli nie korzystałeś jeszcze z AI, najlepszym chatbotem może okazać się nowy Bing. Jest wydajny, wszechstronny, ale przede wszystkim darmowy. Wykorzystuje najnowszy model językowy GPT-4 od OpenAI, co czyni go zaawansowanym narzędziem w różnych zadaniach językowych, w tym pisaniu, podsumowywaniu, tłumaczeniu i rozmowie.
Chatboty AI mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Są wykorzystywane np. w obsłudze klienta, gdzie mogą odpowiadać na pytania konsumentów. W edukacji mogą służyć jako narzędzia do nauki, a w marketingu i sprzedaży umożliwią spersonalizowanie zakupów i zarekomendują produkty biorąc pod uwagę potrzeby klienta. Chatboty sprawdzą się też w programowaniu, gdzie mogą pomagać w pisaniu i debugowaniu kodu.
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.