LOKOWANIE PRODUKTU: RTV EURO AGD

Obowiązkowe akcesoria dla graczy, które musisz mieć

2 minuty czytania
Komentarze

Żeby granie w gry było komfortowe, potrzebne są określone akcesoria dla graczy. Dziś przyjrzymy się bliżej najważniejszym produktom tego typu. Skupimy się na urządzeniach dla osób, które wybierają granie na PC, więc jeśli preferujecie konsole, zajrzyjcie do naszych tekstów poświęconych właśnie tym sprzętom.

Akcesoria dla graczy, które trzeba mieć

akcesoria dla graczy - myszka
fot. Rebekah Yip/Unsplash

Podstawową kategorią sprzętu dla fanów gier są myszki gamingowe. Znaczna część graczy wybiera komputery stacjonarne, a nawet ci, którzy wolą laptopy gamingowe, raczej nie podjęliby się grania z wykorzystaniem touchpada z powodu oczywistej niewygody. Dlaczego jednak nie użyć zwykłej myszki komputerowej? W zasadzie można to zrobić, jednak dobre myszki gamingowe mają przynajmniej cztery istotne zalety:

  • lepsze wyprofilowanie, dzięki czemu korzystanie z myszki przez dłuższy czas jest wygodne
  • ciekawy wygląd uzyskany np. dzięki podświetleniu
  • dodatkowe przyciski, które można wykorzystać podczas rozgrywki
  • są bardzo precyzyjne i pozwalają na minimalne skrócenie czasu reakcji – podczas korzystania z przeglądarki oraz pakietów biurowych nie robi to różnicy, ale w czasie grania już owszem

Kolejne akcesoria to klawiatury gamingowe. Posiadacze komputerów stacjonarnych w zasadzie muszą mieć osobną klawiaturę. Takie akcesorium docenią jednak też użytkownicy laptopów. Osobna klawiatura potrafi być wygodniejsza od tej wbudowanej w komputer, umożliwia też niedopuszczenie do szybkiego zużywania się przycisków w laptopie.

Najlepsze klawiatury gamingowe charakteryzują się technologią anti-ghosting, regulacją podświetlenia, odpornością na kurz i zachlapania, wykończeniem np. z aluminium, a także dodatkowymi podkładkami pod nadgarstki.

Akcesoria dla graczy, które warto wziąć pod uwagę

akcesoria dla graczy - słuchawki
fot. Haidan/Unsplash

Do dużych akcesoriów dla graczy można zaliczyć meble, a konkretnie fotele i biurka gamingowe. Charakteryzują się one futurystycznym wyglądem oraz rozwiązaniami wpływającymi korzystnie na wygodę użytkowania. W przypadku foteli są to dodatkowe opcje regulacji, poduszki pod plecy i zagłówki. Biurka gamingowe charakteryzują się natomiast choćby uchwytami na słuchawki i kubki oraz specjalnymi otworami ułatwiającymi poprowadzenie kabli od urządzeń znajdujących się na blacie.

Dla fanów gier istotny może być również sprzęt audio – głośniki lub słuchawki. W większości przypadków lepiej sprawdzi się ta druga kategoria sprzętu. Gracz nie będzie przeszkadzał innym domownikom dźwiękami z rozgrywki. Poza tym gamingowe słuchawki posiadają wbudowane mikrofony, dzięki czemu użytkownik może łatwo komunikować się z innymi podczas rozgrywki w trybie multiplayer.

zdjęcie główne: Rebekah Yip/Unsplash

Lokowanie produktu: RTV Euro AGD