Metoda na Pirata

Nowy bat na piratów. Państwowa instytucja wykorzysta AI do tępienia nielegalnych treści

2 minuty czytania
Komentarze

Koreański rząd chce zbudować nowe narzędzie oparte na AI, które powstrzyma tworzenie kopii popularnych, pirackich stron do streamingu wideo czy transmisji TV. Tego typu witryny stanowią globalny problem, jednak w Korei postanowiono z nim zawalczyć, opracowując własne narzędzie bazujące na sztucznej inteligencji, które zablokuje i automatycznie wykryje nowe podejrzane strony internetowe.

Piractwo nie do zwalczenia — serwis noonoo

noonoo tv piractwo korea

Po długiej walce o zablokowanie niezwykle popularnej pirackiej witryny o nazwie Noonoo TV (przy współpracy z koreańskimi nadawcami i dostawcami usług internetowych) koreański rząd ogłosił, że zamierza opracować własną sztuczną inteligencję, która może automatycznie blokować nowe wystąpienia witryny kilka razy dziennie.

Wspomniana strona Noonoo TV wciąż powracała do przestrzeni internetu, używając różnych domen — najpierw blokowano ją raz w tygodniu, potem dwa razy w tygodniu, a na koniec raz dziennie. Ale gdy w końcu witryna zakończyła (w kwietniu) swoją działalność, wtedy fani stworzyli nową wersję strony — bez powiązań z oryginałem. Dlatego koreańskie władze zdecydowały się na wdrożenie silniejszych środków blokujących piractwo.

Koreańskie ministerstwo nauki i ICT poinformowało, że obecnie wyszukiwanie pirackich adresów URL opiera się na pracy angażującej zasoby ludzkie, a ze wsparciem sztucznej inteligencji do automatycznego wykrywania nowych i zastępczych nielegalnych adresów URL witryn działania skierowane przeciwko piratom będą znacznie skuteczniejsze. Jednak agencja rządowa nie wyjaśniła na razie, w jaki sposób i kiedy zostanie wdrożony ten nowy system.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw