LINKI AFILIACYJNE

Samsung mocniej postawi na serię Galaxy Fold? W tym roku może pojawić się „potrójny składak”

2 minuty czytania
Komentarze

W internecie pojawiły się kolejne plotki na temat linii Samsung Fan Edition. Tym razem informacje nie są przychylne fanom edycji FE. Według doniesień jednego z pracowników 91mobiles dotyczą one bowiem potencjalnej rezygnacji koreańskiej firmy z produkcji Galaxy S23 FE. W zamian mielibyśmy dostać kolejnego „składaka”… ale innego niż te, o których do tej pory w kontekście oferty Samsunga słyszeliśmy.

Samsung Galaxy S23 FE może nie powstać, ale za to trwają prace nad Tri-Fold

Plotka głosi, że głównym powodem rezygnacji z S23 FE są prace nad rozwojem ciekawego urządzenia bazującego na mechanizmie Tri-Fold. Te miałoby być podobne do zaprezentowanego na targach CES 2022, konceptu trzyczęściowego smartfona z dwoma zawiasami – ówczesne modele określane były w jako Flex S i Flex G, choć na stoisku Samsung Display zobaczyć można było jeszcze szereg innych wariantów.

Jak na razie nie ma wiele więcej informacji na temat powstania urządzenia, natomiast jest szansa na to, że „może być dostarczone w tym roku”. Gdyby plotka okazała się prawdziwa, czekałaby nas kolejna interesująca zmiana na rynku smartfonów – żaden duży producent na potrójnie składany telefon w szerszej dystrybucji jeszcze się w końcu nie decydował.

Samsung FE – czym jest seria dla fanów marki?

Premiera Galaxy S20 FE Samsung
Fot. Samsung

Skrót „FE” rozwija się na „Fan Edition”. Pierwsza edycja pojawiła się na rynku jako Galaxy S20 FE i była urządzeniem skierowanym specjalnie do fanów serii Galaxy. Telefony te różniły się nieznacznie od „podstawowej” wersji, oferując nieco lepszą technologię zarówno aparatów, wyświetlacza czy baterii. Galaxy S20 FE weszło na rynek również ze zwiększoną gamą kolorów. Na rynku pojawił się również Samsung Galaxy S21 FE, w planach jest ponoć także premiera Galaxy S22 FE – doniesienia wskazują na przełom Q1 i Q2 2023 roku… czyli lada chwila.

fot. materiały prasowe/Samsung Display

Motyw