Hulajnoga dla dzieci. Jaką wybrać? Ranking najlepszych produktów
To bardzo bezpieczna hulajnoga dla najmniejszych. Zabawa nawet dla dzieci po 1 roku życia!
Idealna hulajnoga dla dzieci mieszkających w bloku i w mieszkaniach. Jest bezpieczna, lekka, ma regulację i się składa.
Najlepsza hulajnoga dla dzieci. Wybór jest gigantyczny, ale czy warto?
Hulajnoga dla dzieci to tak naprawdę pierwszy samodzielny pojazd dla maluchów. To na nich dzieciaki uczą się pierwszych kroków na jednośladach. To bardzo bezpieczna zabawa, bo na podstawowym sprzęcie dzieci nie rozpędzą się zanadto. W zupełności to jednak wystarczy do wspaniałej letniej zabawy na świeżym powietrzu.
Jaką hulajnogę wybrać? Wybór jest ogromny. Wyodrębniliśmy dla was kilka możliwości, w zależności od wieku waszej pociechy. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na hulajnogę elektryczną, czy nie, na pewno uda wam się dobrać coś w swoim guście.
Dla najmniejszych jeździk. Scout & Ride Highwaykick 1
Scout & Ride Highwaykick 1 to hulajnoga dwa w jednym, którą możecie bez obaw kupić swojemu dziecku już po ukończeniu pierwszego roku życia. To bardzo racjonalny wybór, ze względu na bezpieczeństwo, które oferuje.
Pierwszym aspektem są trzy kółka. Jeśli obawiacie się, że dziecko nie da sobie rady na jednośladzie, to doskonałą alternatywą będzie wybór trójkołowca. Highwaykick 1 posiada dwa kółka z przodu, które gwarantują stabilność w każdej sytuacji.
Drugim aspektem jest cecha 2w1. Dopóki wasze dziecko nie zaznajomi się z jazdą na stojąco, hulajnogę możecie złożyć do pozycji jeździka z siodełkiem. Nie wymaga to zakupu żadnych dodatkowych akcesoriów, a gwarantuje bezpieczną zabawę i pierwsze wrażenia z jazdy rowerkami dla dzieci.
Hulajnogę możecie wybrać w całej palecie kolorystycznej, od żółtych, przez niebieskie, do różowych. Cena to 479 złotych, a zakupić ją możecie między innymi przez internet. Zerknijcie też na oferty z kaskiem tej samej firmy, dopasowanym kolorystycznie do jeździka, przy okazji oszczędzając nieco na oddzielnym wydatku:
Hulajnoga dla dzieci QKids Flo
Ten wybór to opcja dla nieco starszych dzieci. To dość budżetowa, dwukołowa hulajnoga, którą producent poleca od 3 roku życia. Pojazd ma wiele atutów, które przydadzą się nie tylko w trakcie zabawy, ale też po powrocie do domu.
Przede wszystkim, producent hulajnogi postawił na bezpieczeństwo i wygodę. To bardzo prosta konstrukcja, w której nie zapomniano o antypoślizgowej okleinie, nóżce, czy piankowym okryciu kierownicy. Warto wspomnieć również o dość dużych, poliuretanowych kółkach, które gwarantują przyczepność i amortyzują wiele drgań.
Ponieważ dzieci rosną jak na drożdżach, to wasza hulajnoga również będzie mogła urosnąć razem z nimi. Producent zadbał o trzystopniową regulację kierownicy, maksymalnie aż o 15 centymetrów w górę.
To doskonała hulajnoga dla dzieci również po zabawie, ponieważ jest lekka (waży zaledwie 2 kilogramy), a kierownica może się złożyć. Jeśli więc mieszkacie w niewielkim mieszkaniu na piętrze, to będzie doskonały wybór. Zakupu możecie dokonać również przez internet, a najlepsze oferty znajdziecie poniżej:
Hulajnoga dla dzieci nieco starszych, czyli Skids Control Stamp
Skids Control Stamp to doskonały wybór dla dzieci powyżej siódmego roku życia. Hulajnoga po zakupie może posłużyć przez wiele lat, ze względu na regulacje pasującą nawet do wzrostu 170 centrymetrów, a całkowita wytrzymałość obejmuje nawet 100 kilogramów.
Dodatkowo hulajnoga jest składana, ma antypoślizgowy podest i nożny hamulec w błotniku. Koła mają średnice 200 milimetrów, czyli są naprawdę duże jak na ten przedział wiekowy. Pojazd jest wykonany w całości z aluminium, co pozwoliło na maksymalne obniżenie masy do 4 kilogramów. Jeśli wasze dziecko wyrosło już z QKids Flo opisywanego w akapicie wyżej, koniecznie zainteresujcie się właśnie modelem Control Stamp.
Jeśli planujecie w przyszłości zakup swojemu dziecku hulajnogi elektrycznej, to ten model będzie dobrym przedsmakiem. Oferty są do wyszukania na Allegro.
Hulajnoga elektryczna dla dzieci. Co na początek? Enero M8-3
Pierwsza hulajnoga elektryczna dla dzieci nie powinna być skomplikowana i szybka. Warto na początek kupić coś prostego i budżetowego, a zarazem możliwie bezpiecznego. Te wszystkie aspekty spełnia hulajnoga Enero M8-3.
To niewielka hulajnoga z kołami 5,5-calowymi. Producent zadbał przede wszystkim o lepszą widoczność niż produkty konkurencyjne, stąd nasz wybór. Znajdziecie tutaj poza światłami przednim i tylnym również liczne odblaski. Pojazd posiada również własny sygnał dźwiękowy i hamulec na kierownicy. Rozpędza się do przystępnych 12 kilometrów na godzinę, a na jednym naładowaniu przejeżdża do 10 kilometrów. Bez problemu naładujecie ją przez noc i w trakcie zajęć szkolnych, bo czas „pod gniazdkiem” to od 5 do 8 godzin.
Hulajnogę przeznaczono dla dzieci od 10 roku życia. Jest składana, stosunkowo lekka i posiada haczyk na kierownicy na dodatkową niewielką torbę. Hulajnogę możecie kupić stacjonarnie w sklepach elektronicznych oraz przez internet. Jedną z najlepszych ofert znaleźliśmy już za was:
Czy warto kupić dziecku hulajnogę elektryczną?
Wszystko zależy od wieku i hulajnogi. Przede wszystkim musicie wziąć poprawkę na walory bezpieczeństwa. Hulajnoga elektryczna dla dorosłych to dość szybki i dla dzieci bardzo ciężki środek transportu. Jeśli więc dopasujecie sprzęt do wieku, to nie ma się czego bać.
Warto zwrócić uwagę na oświetlenie i prędkość maksymalną hulajnogi. Zimą dni są krótsze i bardzo często dzieci wracają ze szkoły po ciemku. Nawet w centrum dużego miasta i przy oświetlonych ścieżkach rowerowych i chodnikach konieczne jest zainwestowanie w światła przednie i tylne. Nie zaszkodzi również przyklejenie kilku odblasków.
Producenci zalecają zakup od 10 roku życia i tego my również polecamy się trzymać. Jeśli dziecko jest znacznie starsze, można przemyśleć zakup nieco większego i mocniejszego pojazdu. Duży wybór znajdziecie między innymi na Allegro, czy w Media Expert.
Dbanie o ruch i aktywność to jedno, ale rodzic często wyposaża swoje potomstwo w inne kategorie produktów mobilnej elektroniki — sprawdźcie, jakie dzieciom można kupić smartwatche, soniczne szczoteczki, laptopy, niedrogie tablety czy słuchawki.
Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.