iPhone z notesem

iPhone zamiast smartfona z Androidem. Decyduje się na to coraz więcej osób

1 minuta czytania
Komentarze

Wojenki na linii Android-iOS są znane wszystkim osobom zainteresowanym tematyką smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych. Co ciekawe okazuje się, że w ostatnim czasie iPhone’y znacznie zyskały na popularności, a bezpośrednia konkurencja odnotowuje wręcz przeciwną tendencję.

iPhone’y stają się coraz popularniejsze. Mówią o tym najnowsze statystyki

iPhone wygrywa z konkurencją? System iOS staje się coraz popularniejszy

Bardzo ciekawe wiadomości napływają do nas z rynku smartfonów. Zgodnie z najnowszymi analizami ostatni kwartał 2022 roku jest wybitnie pozytywny dla Apple oraz iPhone’ów. Zgodnie z wyliczeniami serwisu Statista w okresie październik-grudzień udział Androida na rynku nieco spadł, podczas gdy iOS poprawił swoje wyniki. Oczywiście z całą pewnością można stwierdzić, że jest to związane z premierą iPhone 14 Pro Max.

Na ten moment iPhone’y stanowią nieco mniej niż 30% rynku smartfonów, a urządzenia z systemem Android nieco więcej niż 70%. Pomimo tego, że sytuacja wygląda raczej na stabilną, ostatnie trzy miesiące sugerują, że posiadaczy smartfonów z systemem iOS jedynie przybywa, podczas gdy „Androidowców” ubywa. Niemniej drugiej grupy wciąż jest ponad dwa razy więcej.

Źródło: Statista

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

Cóż, bardzo możliwe, że w ciągu kilku następnych miesięcy sytuacja wróci do stanu z chociażby drugiego kwartału 2021 roku, kiedy to Apple zanotowało swój najgorszy udział w rynku smartfonów od kilkunastu miesięcy. Z drugiej strony nie możemy wykluczyć scenariusza, w którym Android zejdzie poniżej 70%, co nie wydarzyło się jeszcze nigdy odkąd Statista prowadzi tego typu analizy.

Źródło: GSM Arena

Motyw